Grad medali naszych lekkoatletów w mistrzostwach Polski

Studenci Politechniki Opolskiej doskonale spisali się w Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce, które odbyły się w weekend w Białymstoku. Dość powiedzieć, że w klasyfikacji klubowej zawodów politechnicy zajęli świetne trzecie miejsce, a politechniczki ukończyły rywalizację na pozycji 11., czwartej wśród uczelni technicznych.
W stolicy Podlasia najlepiej z opolan wypadli nasi sprinterzy: Michał Kula, Rafał Orzoł, Marek Juszkiewicz i Sebastian Biela, którzy zwyciężyli rywalizację sztafet 4x100 metrów. Na drugim stopniu podium stanęła z kolei etatowa medalistka nie tylko akademickich, ale i głównych mistrzostw Polski oszczepniczka Danuta Plewnia, a także studentka Uniwersytetu Opolskiego Paulina Rześniowiecka, która w Białymstoku zdobyła jedyny medal dla tej uczelni.

Dorobek reprezentacji Politechniki uzupełniają z kolei brązowe krążki naszych dyskoboli Iwony Stach i Kordiana Mazurkiewicza, trójskoczka Patryka Komara, biegacza Szymona Dorożyńskiego, który był trzeci w rywalizacji na 3 kilometry oraz sztafety 4x400 metrów w składzie Marek Juszkiewicz, Paweł Pieróg, Piotr Piotrowski i Patryk Bednarz.

Dzięki m.in. tym wynikom panowie z politechniki zajęli wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy ustępując jedynie gospodarzom - Politechnice Białostockiej oraz Politechnice Warszawskiej. Z kolei nasze panie ukończyły rywalizację na miejscu 11., co dało i równocześnie czwartą lokatę w klasyfikacji politechnik.

Osiągnięcia te są tym bardziej znaczące, że do Białegostoku pojechała niezbyt liczna reprezentacja Opola: panowie mieli w sumie tylko 25 tzw. osobostartów, a panie zaledwie 11.