W nowej II lidze zostanie nam jedna drużyna. To MKS Kluczbork

Tylko jedna z trzech naszych drużyn występujących w II lidze pozostanie na tym samym szczeblu również w przyszłym sezonie. Udało się to MKS-owi Kluczbork, który utrzymanie zapewnił sobie dopiero w ostatnim meczu pokonując w derbach Ruch Zdzieszowice 4:2.
Zanim to się jednak stało, to rywale pokazali, że pojedynki ekip z tego samego regionu rządzą się swoimi prawami i nie zamierzali biało-niebieskim niczego ułatwiać. Ba! Napsuli im naprawdę sporo krwi. Chwała im tym większa, że wynik meczu nie miał dla nich większego znaczenia, bowiem podobnie jak Odra, już wcześniej stracili szanse na uniknięcie spadku, choć ostatecznie uplasowali się na - wydawałoby się niezłej - 13.pozycji. W związku z reorganizacją rozgrywek zasady są bezlitosne, a z II ligą pożegna się po tym sezonie łącznie aż 20 klubów. Po kolei jednak...

Gdy tuż po zmianie stron Mateusz Arian podwyższył na 2:0 dla gospodarzy, bo wcześniej - po pół godzinie gry - gola zdobył Piotr Giel, to wydawało się, że wygrana przyjdzie bez większych problemów. Przyjezdni rzucili się jednak do odrabiania strat i najpierw w 68. minucie trafił Mariusz Kapłon, a po kolejnych ośmiu wyrównał Marek Gładkowski. Jakby tego było mało nie zamierzali spuszczać z tonu i dalej atakowali. Podopieczni Andrzej Andrzeja Konwińskiego jednak umiejętnie się bronili i równie dobrze kontratakowali. Dzięki temu na 3:2 szybko gola zdobył Rafał Niziołek, a w przedłużonym czasie gry wynik ustalił Piotr Burski.

Po tym zwycięstwie MKS zainkasował trzy punkty i przesunął się na piątą pozycję w tabeli. Nic dziwnego, wszak kluczborczanie wygrali zmagania w rundzie wiosennej.

Przypomnijmy, iż już wcześniej awans z grupy zachodniej uzyskały Chrobry Głogów i Bytovia Bytów, a spadły Polonia Bytom, Raków Częstochowa, Gryf Wejherowo, Ostrovia Ostrów Wlkp., UKP Zielona Góra, Calisia Kalisz, Jarota Jarocin i KS Polkowice, który wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Warto odnotować, iż MKS zagrał w składzie: Wnuk - Orłowicz, Gierak, Arian Ż, Uszalewski, Niziołek Ż, Śliwa (82. Bzdęga), Hober, Wolkiewicz, Swędrowski (73. Reinhard, 90+5 Kwaśniewski), Giel (65. Burski). Z kolei Ruch wystąpił w następującym ustawieniu: Sochacki - Fedorowicz Ż (80. Skorupa), Polak Ż, Gamla Ż, Nowak (50. Łęszczak), Kierdal, Damrat, Sotor, Kiliński (70. Bella), Dyczek (60. Kapłon), Gładkowski.

Więcej o: