Mundial siatkarski lepszy od piłkarskiego? [GŁOSUJ]

Wspólne kibicowanie na rynku albo placu Wolności w Opolu to już tradycja. W tym roku władze miasta postanowiły jednak, że lepsze niż mistrzostwa świata w futbolu będą te w siatkówce, których Polska jest gospodarzem.
Dwa lata temu podczas Euro 2012 specjalna strefa kibica powstała w opolskim amfiteatrze, a pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bo na meczach biało-czerwonych kibice wypełniali obiekt do ostatniego miejsca. Władze Opola liczą, że teraz będzie podobnie podczas mistrzostw świata w siatkówce, które także będą rozgrywane w naszym kraju (m.in. w nieodległych Wrocławiu i Katowicach) na przełomie sierpnia i września.

W tej sytuacji postanowiono, że nie będzie wspólnej strefy kibica na rozpoczynających się w czwartek mistrzostwach świata w piłce nożnej. - Mundial jest daleko, nasza reprezentacja w nim nie gra i nie ma takiej atmosfery, jaka była choćby podczas Euro. A to nie gwarantuje wysokiej frekwencji na meczach. Doszliśmy więc do wniosku, że lepiej skupić się na siatkówce, zwłaszcza że turniej będzie rozgrywany w Polsce, a nasza reprezentacja jest jednym z faworytów - argumentuje wiceprezydent miasta Krzysztof Kawałko, skądinąd znany z zamiłowania do tej dyscypliny sportu. Przypomina przy tym:

- Wspólne kibicowanie na meczach siatkarskich w Opolu się sprawdziło, mamy dobre doświadczenia. Mecze Zaksy dwa lata temu w finale PlusLigi na placu Wolności cieszyły się ogromną popularnością i liczymy, że teraz będzie podobnie - zaznacza i dodaje, że telebim podobnie jak wówczas stanie prawdopodobnie właśnie na placu Wolności albo na rynku.

W tej sytuacji kibice, którzy chcą wspólnie oglądać mecze Mundialu piłkarskiego, muszą szukać odpowiedniego miejsca na własną rękę, choć z tym raczej nie będzie problemów. Można się spodziewać, że taka okazja będzie w niemalże wszystkich opolskich lokalach, tym bardziej że godziny transmisji są doskonałe, bo większość spotkań będzie rozgrywana o godz. 18 i 21. Mistrzostwa zaczynają się już w czwartek (12 czerwca), wielki finał zaplanowany jest na 13 lipca.

Czy strefa kibica jest potrzebna: