IV-ligowiec z Ozimka zagra w centralnym Pucharze Polski

W finale rozgrywek PP na szczeblu okręgowym najlepszy zespół IV ligi opolskiej Małapanew Ozimek pokonał spadkowicza z III ligi Piasta Strzelce Opolskie 3:0. Dzięki temu futboliści z Ozimka wystąpią w rundzie przedwstępnej PP. Na tym etapie zagrają także Odra Opole, MKS Kluczbork i Ruch Zdzieszowice.
Dla Małejpanwii kończący się sezon jest wyjątkowo udany, już wcześniej klub zapewnił sobie awans do III ligi, a teraz przypieczętował to zwycięstwem w wojewódzkim PP. W zupełnie odmiennych nastrojach są kibice Piasta: po roku gry w III lidze klub nie ma już szans na utrzymanie, w przyszłym sezonie znów będzie występował "tylko" na szczeblu wojewódzkim, a co gorsza piłkarzom nie udało się nawet poprawić humorów swoich fanów zwycięstwem w PP.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Brzegu, gdzie rozgrywano finał rozgrywek okręgowych, bramki zobaczyli dopiero w drugiej połowie, a bohaterem spotkania został młodzieżowiec z Ozimka Mateusz Marzec. Najpierw idealnie dograł on piłkę do Tomasza Wróblewskiego, a Małapanew objęła prowadzenie, później był faulowany w polu karnym i sam wykorzystał jedenastkę, a w końcu w doliczonym czasie gry po indywidualnej akcji ustalił wynik spotkania na 3:0.

Dzięki wygranej klub z Ozimka zagra w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski, w której zmierzy się z drużyną z II ligi. Na tym etapie wystąpią także Odra Opole, MKS Kluczbork i Ruch Zdzieszowice. Spotkania tej rundy zaplanowane są na 19 lipca, zwycięzcy już 26 lipca zagrają w rundzie wstępnej. Kolejny etap w połowie sierpnia, a zagrają w nim już także zespoły z I ligi.