Rajd Festiwalowy oficjalnie podsumowany

Poznaliśmy już oficjalne i ostateczne wyniki 45. edycji Rajdu Festiwalowego, który odbywał się na drogach Opola i całego powiatu. W rywalizacji bezkonkurencyjni okazali się przedstawiciele Team 50 Sieradz.
Zawodnicy tego klubu zajęli bowiem dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej. Triumfowali bowiem bracia Adam i Marek Wojtanka jadący subaru imprezą, a tuż za nimi ulokowali się Piotr Szwankowski i Paweł Wiśniewski ze swoim mitsubishi lancerem. Jadący takim samym pojazdem Jakub Dziczek i Dariusz Bałys ze Stronia Śląskiego stanęli na trzecim miejscu podium.

Nie dziwne, iż identycznie prezentowała się tabela wyników w klasie 5, czyli samochodów stricte wyścigowych. W pozostałych najlepsi okazywali się: w 4 Filip i Katarzyna Andrzejakowie (renault clio, Katowice), w 3 Marek Tomasz i Aleksander Kampa (peugeot 106, Opole), w 2 Maciej Substelny i Jakub Paprocki, a w 1 Jacek Szpilak/Bartek Janik (wszyscy fiat CC, Automobilklub Opolski). Natomiast w klasie G pierwsze miejsce zajęli Gracjan Grela i Maciej Gleixner (honda civic, AK Opolski), z kolei w grupie Legend triumfowali Leszek Cebula i Beata Donat (audi 80, AK Opolski).

Przypomnijmy, iż na starcie stanęło 78 załóg, a w gronie pojazdów można było podziwiać auta stricte wyścigowe, klasyczne, jak i te kultowe. W szranki stanęły zatem obok siebie, choć już w innych klasach, zarówno mitsubishi lancer, subaru impreza, lancia delta, bmw czy auta produkowane do 1989 roku, jak: mercedes-benz 190, audi 80, VW golf MK1, mitsubishi starion oraz popularne fiaty 126 p, czyli "maluchy", fiaty cinquecento czy nawet rosyjska łada.

Rywalizacja odbywała się w mieście na węźle drogowym ul. Głogowskiej i Wschodniej, na jego obrzeżach za CH Turawa Park oraz w Brzeziu, Dobrzeniu Małym i Dobrzeniu Wielkim. Całość trasy z kolei zamknięto w 150 km, z czego 20 składało się na 14 prób sprawnościowych.