Ciekawi rywale naszych drużyn w piłkarskim Pucharze Polski

Dziś w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie trzech pierwszych rund szczebla centralnego PP. Cztery nasze drużyny występujące na tym etapie zmierzą się z Garbarnią Kraków, Unią Solec Kujawski, Ostrovią Ostrów Wlkp. i Błękitnymi Stargard Szczeciński. Trzy z tych meczów odbędą się na Opolszczyźnie.
Patrząc na wyniki rywali w poprzednim sezonie, najtrudniejsze zadanie w rundzie przedwstępnej krajowego pucharu czeka piłkarzy Małejpanwi Ozimek, a najłatwiejsze MKS-u Kluczbork. Beniaminek IV ligi, zwycięzca wojewódzkiego PP, podejmie bowiem czwartą drużynę grupy zachodniej II ligi Błękitnych Stargard Szczeciński, z kolei jedyny II-ligowiec z Opolszczyzny zagra na wyjeździe z trzecim zespołem w tabeli III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Unią Solec Kujawski.

Nasi spadkowicze z II ligi, Odra Opole i Ruch Zdzieszowice, zmierzą się z kolei przed własną publicznością z innymi spadkowiczami z tego szczebla, odpowiednio Garbarnią Kraków i Ostrovią Ostrów Wlkp. Spotkania tej rundy zaplanowane są na 19 lipca, a zwycięzcy awansują do fazy wstępnej.

Warto dodać, że jeśli nasze zespoły przejdą pierwszy etap, w drugim zagrają z: Wissą Szczuczyn lub Zniczem Pruszków (Odra), Sokołem Kleczew lub Zagłębiem Sosnowiec (MKS), Podlasiem Biała Podlaska lub Górnikiem Wałbrzych (Ruch) oraz Pogonią Siedlce lub Bytovią Bytów (Małapanew). Mecze odbędą się 26 lipca, a o awansie ponownie zadecyduje wynik pojedynczego spotkania, ewentualnie dogrywka lub rzuty karne. Gospodarzami będą kluby występujące w niższej klasie rozgrywkowej lub w przypadku tej samej ligi niżej sklasyfikowana w sezonie 2013/2014.

W kolejnej rundzie do rywalizacji dołączą już zespoły z zaplecza ekstraklasy. W przypadku ewentualnego awansu rywalami klubów z Opolszczyzny będą: Termalica Bruk-Bet Nieciecza (Odra), Miedź Legnica (MKS), Puszcza Niepołomice (Ruch) i Chojniczanka Chojnice (Małapanew).