Kolejarze podejmą wicelidera

W niedzielę, po niemal miesięcznej przerwie, wraca do Opola żużel w wydaniu ligowym. Kolejarz Opole o swoje drugie w sezonie zwycięstwo powalczy z ekipą ze stolicy Małopolski.
To, co można powiedzieć o szansach naszego zespołu, to fakt, iż opolanie zdecydowanie nie są faworytem tego pojedynku. Trudno zresztą znaleźć takie spotkania, w których by byli. Tym bardziej że do Opola przyjeżdża obecnie drugi zespół II ligi, nieukrywający swoich wysokich aspiracji - Wanda Kraków. W dodatku pierwsze spotkanie obu ekip zakończyło się wygraną krakowian 51:38. Trudno więc będzie o bonus.

Menedżer Kolejarza Marcin Sekula po przegranej w ostatnim spotkaniu na wyjeździe z Victorią Piła 35:55 zdecydował się na roszady w składzie. Po przyzwoitym starcie w Pile swoją szansę dostał znów Christian Hefenbrock. Do niego ma dołączyć drugi Niemiec - Kai Huckenbeck. Plastron Kolejarza przywdziać ma znów Andriej Kobrin. Brakuje natomiast znów Olivera Berntzona. Ten zawodnik startował w tygodniu w lidze szwedzkiej, w barwach Smederny Eskilstuna. Nie zdobył jednak żadnego punktu (0,d), a jego zespół przegrał z Rospiggarną Hallstavik 34:56. W składzie opolskiego klubu na ten mecz znalazł się również Mariusz Staszewski. Zawodnik ten szukał startów ostatnio między innymi w lidze holenderskiej, uczestniczył w spotkaniu w belgijskim Heusden-Zolder. Jego postawa i wynik nie miały jednak większego znaczenia wobec tragedii, do jakiej w doszło w tym spotkaniu. Zawodnik Kolejarza był bowiem świadkiem śmiertelnego wypadku Grzegorza Knappa.

Oczywiście dozwolone są zmiany. Być może więc skład opolskiego zespołu jeszcze się nieco zmieni. W odwodzie jest między innymi Węgier Roland Benko, który wrócił na tor po kontuzji.

Przyjezdni stawiają z kolei na najmocniejszy skład z Karolem Baranem i Rafałem Trojanowskim na czele. Obaj zawodnicy mogą pochwalić się średnią biegową ponad dwa punkty!

Początek meczu na stadionie przy ul. Wschodniej o godz. 15

Awizowane składy:

Speedway Wanda Instal Kraków

1. Karol Baran

2. Nikolaj Busk Jakobsen

3. Rafał Trojanowski

4. Daniel Pytel

5. Magnus Karlsson

6.

7. Paweł Parys

Kolejarz Opole

9. Kai Huckenbeck

10. Christian Hefenbrock

11. Andriej Kobrin

12. Stanisław Burza

13. Mariusz Staszewski

14. Damian Dróżdż