Sport.pl

Żużlowiec Kolejarza Opole powołany do kadry narodowej!

Szwed Oliver Berntzon występujący w tym sezonie w barwach II-ligowego Kolejarza dostanie szansę na starty w reprezentacji seniorskiej swojego kraju w turnieju półfinałowym o Drużynowy Puchar Świata.
Choć opolski klub nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych, niespełna 21-letni Bertzon może być zadowolony ze swojej jazdy. Poza liga polską, szwedzkś i duńską występuje - z powodzeniem - także w turniejach indywidualnych oraz w reprezentacji narodowej.

Po występach w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów tym razem będzie miał okazję pojechać w Drużynowym Pucharze Świata Seniorów.

Reprezentacja Trzech Koron 29 lipca wystartuje bowiem w Vastervik, a w jej składzie znaleźli się: Thomas H. Jonasson, Berntzon, Peter Ljung i Andreas Jonsson. Nie będzie to jedyny opolski akcent w tych zawodach. Pojawią się bowiem także dwaj byli zawodnicy Kolejarza: w kadrze Czech Eduard Krcmar, a wśród Duńczyków Peter Kildemand.

Również 29 lipca w Kings Lynn rozegrany zostanie drugi półfinał. Baraże zaplanowane są na 31 lipca w Bydgoszczy, a finał odbędzie się w tym samym miejscu dwa dni później.

Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji Drużynowego Pucharu Świata startował także inny żużlowiec Kolejarza Kai Huckebeck. Na początku lipca we włoskim Terrenzano Niemiec wywalczył osiem punktów, a jego zespół odpadł z dalszej rywalizacji.

Więcej o: