Opolanie na mistrzostwach świata

Trzech zawodników z Opola wystąpiło w mistrzostwach świata w hokeju ... na rolkach, w których Polska zagrała po raz pierwszy. Turniej odbył się we francuskiej Tuluzie, a biało-czerwoni spisali się całkiem nieźle.
W kadrze znalazło się dwóch przedstawicieli zespołu Marsjanie Opole: obrońca Bartłomiej Bychawski i napastnik Filip Stopiński oraz napastnik Mateusz Strużyk, który choć na rolkach gra w Mad Dogs Stoczniowiec Gdańsk, to jednak w hokeju na lodzie - podobnie jak dwaj pierwsi - broni barw Orlika Opole.

Podczas wstępnej fazy zmagań Polacy wystąpili w słabszej grupie E i pierwsze dwa mecze zremisowali: z Nową Zelandią 3:3, a z Łotwą 2:2. Na koniec tego etapu rozbili jednak Indie 42:0 i zajęli drugie miejsce w stawce, przez co uzyskali możliwość gry o pozycję 9.-16.

W pierwszej odsłonie tej rywalizacji ulegli jednak gospodarzom aż 0:11. W kolejnych spotkaniach było już znacznie lepiej, albowiem nasi gracze pokonali najpierw Kolumbię 5:1, a następnie rozprawili się z Australią 6:2, dzięki czemu zajęli ostatecznie 13. lokatę.

Warto odnotować, iż jednym z najskuteczniejszych graczy był Strużyk, który zdobył osiem bramek.