To będzie najciekawsza impreza żużlowa w tym sezonie. Bilety już w sprzedaży

Już w najbliższy czwartek na stadionie przy ul. Wschodniej w Opolu 16 czołowych żużlowców w naszym kraju powalczy o awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski. Kibice już mogą kupować wejściówki na te zawody.
W walce o awans do grona najlepszych żużlowców w kraju powinni liczyć się zwłaszcza żużlowcy na co dzień występujący w ekstralidze: Maciej Janowski i Tomasz Jędrzejak ze Sparty Wrocław, Krzysztof Buczkowski z Unii Tarnów, Adrian Miedziński z Unibaxu Toruń, czy powołany do kadry narodowej Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra). Nie bez szans pozostają oczywiście także pozostali zawodnicy, z Przemysławem Pawlickim na czele. Zwłaszcza że zna on dość dobrze nasz tor, bo w poprzednich sezonach miał okazję regularnie się na nim ścigać.

W opolskim półfinale IMP zabraknie niestety reprezentantów Kolejarza. Przypomnijmy bowiem, że opolanie swój udział w rywalizacji zakończyli już na etapie ćwierćfinałów: Stanisław Burza odpadł w Krakowie, zajmując 14 miejsce, a Mariusz Staszewski uplasował się na 11 pozycji w turnieju w Pile.

Kibice już mogą kupować wejściówki na czwartkowe zawody (początek o godz. 17). Bilety dostępne są w siedzibie klubu przy ul. Plebiscytowej 25, kosztują 20 zł (normalny) i 13 zł (ulgowy), a na miejsca pod wieżą sędziowską odpowiednio 30 zł i 20 zł. Przedsprzedaż prowadzona jest od poniedziałku w godz. od 10 do 16.

Ciekawie zapowiada się również drugi półfinał IMP, który odbędzie się w Rawiczu. Tam wystąpią m.in. Grzegorz Walasek, Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, czy Szymon Woźniak, który jeździł w minionym sezonie w Kolejarzu. Z opolskiego półfinału do finału awansuje sześciu najlepszych zawodników plus rezerwowy, z rawickiego siedmiu plus rezerwowy. Finał odbędzie się w Zielonej Górze.

Półfinał IMP, czwartek, stadion przy ul. Wschodniej, godz. 17

Lista startowa:

1. Maciej Janowski (Sparta Wrocław)

2. Daniel Jeleniewski (GKM Grudziądz)

3. Rafał Szombierski (Włókniarz Częstochowa)

4. Krzysztof Jabłoński (Falubaz Zielona Góra)

5. Mirosław Jabłoński (Włókniarz Częstochowa)

6. Grzegorz Zengota (Unia Leszno)

7. Kamil Adamczewski (Falubaz Zielona Góra)

8. Krzysztof Buczkowski (Unia Tarnów)

9. Robert Miśkowiak (KMŻ Lublin)

10.Tomasz Jędrzejak (Sparta Wrocław)

11. Adrian Miedziński (Unibax Toruń)

12. Michał Szczepaniak (ROW Rybnik)

13. Tomasz Gapiński (Stal Gorzów)

14. Przemysław Pawlicki (Unia Leszno)

15. Piotr Dym (Victoria Piła)

16. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra)

17. Mariusz Puszakowski (Orzeł Łódź)

18.Damian Adamczak (Start Gniezno)