Enduro to sport tylko dla mężczyzn? W żadnym razie [ZDJĘCIA]

Patrycja Komko (Panda Racing Strzelce Opolskie) udowadnia, że terenowe wyścigi motocyklowe to zajęcie również dla kobiet. Nasza zawodniczka właśnie wygrała kolejne zawody i wciąż jest niepokonana na polskich trasach enduro.
Piąta i szósta runda mistrzostw Polski i Pucharu Polski enduro została rozegrana w Malechowie na Pomorzu. Na starcie stanęło 165 motocyklistów i motocyklistek z całego kraju, którzy musieli zmagać się nie tylko z trasą i dwoma specjalnymi próbami czasowymi: crossową i enduro, ale i ogromny upałem. Jak zwykle doskonale wypadli zawodnicy reprezentujących kluby z naszego regionu: Hawi Racing Team Opole, Panda Racing Strzelce Opolskie i NKM Nysa.

Klasa samą dla siebie była Patrycja Komko, która pewnie triumfowała w klasie Kobiet wyprzedzając Agnieszkę Smolińską (WMKS Włodawa) i Annę Wlazło (BKM Bielsko-Biała) oraz swoje koleżanki klubowe Justynę Małysko i Karolinę Kampa. Wyścigu nie ukończyła niestety Karolina Juzwenko, która zaliczyła bolesny upadek i musiała wycofać się z rajdu.

Tym samym Komko pozostała niepokonana i umocniła się na pozycji liderki Pucharu Polski, a strzelecka Panda prowadzi również w klasyfikacji klubowej.

Zadowoleni z Pomorza wracają także pozostali endurowcy z Opolszczyzny. Najlepszy wynik uzyskał tym razem Jakub Kucharski, który w klasie Junior dwukrotnie zajmował drugie miejsce. Marcin Małek był z kolei dwa razy trzeci w klasie E2/E3, a tuż za nim uplasował się Andrzej Seremet (NKM Nysa). W klasie E1 pasjonującą walkę o trzecia pozycję stoczył Andrzej Gruntowski, w pierwszym dniu osiągnął trzeci wynik, w drugim był czwarty i ostatecznie minimalnie (zadecydował uzyskany czas przejazdu) przegrał walkę o najniższy stopień podium z Łukaszem Stępieniem (ET Kielce).

W klasie Masters szef HRC Andrzej Hawryluk nie wytrzymał morderczych upałów i po przejechaniu pełnego okrążenia w każdym dniu decydował się na przerwanie jazdy. W klasyfikacji zespołów sponsorskich Hawi Racing Team wywalczył drugie miejsce i taką sama pozycje zajmuje w klasyfikacji generalnej. Indywidualnie w generalce MP, po sześciu rozegranych rundach, najwyżej plasuje się Kucharski, który zajmuje trzecią pozycję (jest także pierwszy w klasie Junior), Małek jest szósty (drugi w klasie E2/E3). Kolejne dwie rundy MP i PP odbędą się w Kielcach 16 i 17 sierpnia.