Pracowity weekend żużlowców Kolejarza. W sobotę turniej, w niedzielę mecz

Aż dwie imprezy czekają dziś i jutro opolskich żużlowców. W sobotę na stadionie przy ul. Wschodniej zaplanowany jest Turniej Jerzego Szczakiela, a w niedzielę w Rawiczu zmierzą się w meczu ligowym ze swoimi imiennikami.
Tegoroczna edycja turnieju "Mistrz Świata Jerzy Szczakiel zaprasza na Opolszczyznę" rozgrywana będzie w nieco innej formuje - zawodów par, a w stawce znaleźli się w znaczniej części żużlowcy Kolejarza. Będzie to więc niejako przetarcie przed niedzielnym spotkaniem w Rawiczu. Wystartuje sześć duetów: Mariusz Staszewski/Damian Dróżdż, Kai Huckenbeck/Steven Mauer, Vitalij Bełousov/Andriej Kobrin, Roland Benko/Norbert Magosi, Patrick Hougaard/Stanisław Burza oraz Ronnie Jamroży/Tomasz Gapiński. Zmagania rozpoczną się o godz. 16.

W awizowanym składzie opolan na niedzielny pojedynek ligowy z Kolejarzem Rawicz znaleźli się zawodnicy, którzy w sobotę wystartują w zawodach towarzyskich. Do składu opolskiego zespołu wrócić ma Benko, a co ciekawe, pojawić się ma również Mauer, który nie miał jeszcze okazji startować w lidze w naszych barwach. Pod dużym znakiem zapytania stoi z kolei występ Huckenbecka, który w miniony weekend w rozgrywkach Bundesligi uczestniczył w groźnym wypadku.

Stawką meczu jest uniknięcie miana najsłabszego zespołu żużlowego w Polsce, bo oba Kolejarze okupują obecnie dwa ostatnie miejsca w II lidze. W pierwszym spotkaniu w Opolu wygrali gospodarze 52:38. Wówczas najlepiej wśród opolan spisał się zdobywca 12 "oczek" Oliver Berntzon, którego jednak już od jakiegoś czasu nie widujemy w plastronie Kolejarza. Dla przeciwnika najwięcej punktów - również 12 - wywalczył Eduard Krcmar.

Turniej "Mistrz Świata Jerzy Szczakiel zaprasza na Opolszczyznę"

sobota, stadion przy ul. Wschodniej, godz. 16

Obsada: Para I: 1. Mariusz Staszewski/2. Damian Dróżdż, Para II: 3. Kai Huckenbeck/4. Steven Mauer, Para III: 5. Vitalij Bełousov/6. Andriej Kobrin, Para IV: 7. Roland Benko/8. Norbert Magosi, Para V: 9. Patrick Hougaard/10. Stanisław Burza, Para VI: 11. Ronnie Jamroży/12. Tomasz Gapiński

Awizowane składy na niedzielny mecz ligowy Kolejarz Rawicz - Kolejarz Opole:

Rawicz: 9. Marcel Kajzer, 10. Wojciech Lisiecki, 11. Eduard Krcmar, 12. Łukasz Przedpełski, 13. Michał Łopaczewski, 14. Sebastian Niedźwiedź

Opole: 1. Mariusz Staszewski, 2. Steven Mauer, 3. Kai Huckenbeck, 4. Roland Benko, 5. Stanisław Burza, 6. Damian Dróżdż