Grand Prix Opolszczyzny już za nami. Znamy najlepsze pary

Dobiegła końca 18. edycja Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej. O ile w rywalizacji panów całe podium zajęli przedstawiciele naszego regionu, o tyle wśród pań dominowały przyjezdne z Dolnego Śląska.
- Impreza jak zwykle udana. Poziom meczów finałowych stał na naprawdę wysokim poziomie - cieszył się jeden z organizatorów Józef Gliński. - Już powoli możemy myśleć o kolejnym sezonie - zaznaczał rozentuzjazmowany.

By jednak dostać się do decydujących zmagań, trzeba było najpierw przejść kwalifikacje, a te składały się z sześciu turniejów. Dzięki temu wyłoniono cztery duety kobiece i 12 męskich.

Ostatecznie w wielkim finale, który rozgrywano tradycyjnie w Suchym Borze, znalazła się jedna więcej para siatkarek i jedna mniej siatkarzy.

Ta pierwsza grupa rywalizowała w sobotę, a z końcowego triumfu mogła cieszyć się wrocławska para Paulina Gryguć/Iwona Pelc, która zdystansowała pochodzące z tego samego miasta Pauliny Sdebel i Sobolewską. Na trzecim miejscu podium stanęły z kolei Julia Budny i Martyna Paczkowska z Opola. A za nimi znalazły się krapkowiczanki: Justyny Gebauer i Toboł oraz Angelika Grabeus i Magdalena Szczygielska.

Dzień później do zmagań przystąpili panowie. I tutaj najlepsi okazali się Bartłomiej Baniak i Marcin Melnarowicz (Strzelce Opolskie, Opole), którzy w finałowej rozgrywce nie dali szans Michałowi Nalborskiemu i Mariuszowi Wróblowi (Nysa, Gorzów Śląski). - Przegrani w tym finale mieli w nogach i rękach niezwykle trudny półfinał, zakończony tie breakiem, do tego rozgrywany przy dużym upale - tłumaczył Gliński.

Trzecie i czwarte miejsce zajęli natomiast kędzierzynianie: odpowiednio Arkadiusz Luber/Jeremiasz Mazurek oraz Grzegorz Barciak/Szymon Bąk.

Dalsza kolejność prezentowała się następująco: 5-6. Tomasz Ciach/Maciej Fąferko (Opole), Przemysław Krasnodębski/Maciej Rogowski (Opole/Dobrzeń Wielki); 7-8. Michał Surmiński/Mateusz Szyporta (Kluczbork), Jan Senkowski/Piotr Stolarski (Dobrzeń Wielki); 9-11. Bartosz Jarzębowicz/Gracjan Sachnik (Sejny/Dobrzeń Wielki), Józef Gusta/Grzegorz Polański (Opole), Marcin Kurzawa, Kamil Surmiński (Nysa).