Z kim, kiedy i gdzie zagrają nasi siatkarze w I lidze

Znamy już terminarz spotkań Stali AZS PWSZ Nysa na zapleczu PlusLigi. Nasz zespół zmagania rozpocznie 27 września we własnej hali, a co warte przypomnienia, przybyło mu rywali.
Nie tylko bowiem elita, a ale i I liga została powiększona. Tym samym w obu przypadkach te poziomy rozgrywkowe będą liczyć po 14 zespołów. A jako że na obu szczeblach ligi w poprzednim sezonie było po 12 ekip, a do ekstraklasy promocję uzyskały MKS Będzin oraz Cuprum Lubin, to w I lidze pozostało tylko 10 klubów, a jakby tego było mało, z grania wycofał się TKS Tychy. Dlatego też trzeba było szybko przywrócić spadkowiczów AZS AGH 100RK Kraków i Kęczanina Kęty oraz dać szanse aż pięciu nowym drużynom. I tak poza SMS PZPS Spała, Wartą Zawiercie i Victorią PWSZ Wałbrzych, które wywalczyły awans, do boiska dołączono również duet Morze Bałtyk Szczecin i Łabędź Rzeczyca. Stawkę uzupełnią natomiast Camper Wyszków, KPS Siedlce, Ślepsk Suwałki, Krispol Września, Energa Pekpol Ostrołęka i Avia Świdnik.

Co ciekawe, podopieczni zmagania rozpoczną od trzech starć z nowicjuszami: tym samym na początek podejmą w hali przy ul. Głuchołaskiej Aluron Wartę, tydzień później czeka ich wyjazd do Wałbrzycha, a po siedmiu dniach ugoszczą ekipę ze Szczecina. Pierwszą część sezonu zakończą 6 grudnia w Kętach.

Runda rewanżowa rozpocznie się już tydzień później, a zakończy się 25 marca 2015.

O to pozostały plan gier Stali w pierwszej części sezonu:

15.10 Camper Wyszków (wyjazd), 18.10 KPS Siedlce (dom), 25.10 Ślepsk (w), 8.11 SMS PZPS (d), 15.11 Krispol (d), 19.11 Energa Pekpol (w), 22.11 Avia Świdnik (d), 29.11 Łabędź (w), 3.12 AGH 100RK (d).