Damian Grabowski znowu walczy w MMA. Tym razem w Rosji

Kolejną zawodową walkę na arenie MMA stoczy w piątek wieczorem Damian Grabowski. W ramach gali w Sankt Petersburgu opolanin zmierzy się bowiem z innym Polakiem Marcinem Tyburą.
Zawodnik i trener klubu Lutadores Opole bronić będzie mistrzowskiego pasa wagi ciężkiej rosyjskiej federacji M-1 Global. Do tego pojedynek przedstawiany jest jako rywalizacja o pozycję numer jeden w polskim MMA wśród zawodników tej kategorii wagowej.

Warto zauważyć, iż dotychczasowy bilans Grabowskiego to 19 zwycięstw i jedna porażka. Jego rywal natomiast, jak do tej pory, stoczył 10 pojedynków i wszystkie wygrał. Choć "Polish Pitbull" jest uważany za faworyta tego starcia to ani myślał lekceważyć rywala. Wystarczy choćby odnotować, iż przygotowywał się ponad dwa miesiące i ma za sobą odpowiednie obozy w Świnoujściu, Poznaniu i Zakopanem.

Przypomnijmy, że starcie między tymi zawodnikami początkowo planowano na 14 marca, jednak musiano je przełożyć. Najpierw kontuzji nabawił się ten opolanin, a później to samo spotkało Tyburę. Co ważne walkę będzie można oglądać w telewizji internetowej M1-Global. Początek transmisji o godz. 20.30.