Trzy zwycięstwa, dwie porażki w III lidze piłki nożnej

To była średnio udana sobota dla naszych zespołów piłkarskich rywalizujących w III lidze opolsko-śląskiej. Z pięcie ekip bowiem trzy wygrały, dwie przegrały w słabym stylu.

O zwycięstwie Odry Opole na boisku dotychczasowego wicelidera 3:2 już pisaliśmy. Triumfowały również Swornica Czarnowąsy i Ruch Zdzieszowice. Pierwsza z tych drużyn po niezwykle emocjonującym meczu pokonała rezerwy Górnika Zabrze również 3:2. O tym ilu wrażeń dostarczył kibicom ten mecz może świadczyć, że wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a cztery z nich - w tym trzy dla temu spod Opola - w ostatnim kwadransie! Z kolei Zdzichy pokonały 1:0 Skrę Częstochowa po trafieniu Jakuba Czajkowskiego w 55. minucie.
Takiego szczęścia nie miały już beniaminki z Graczy i Ozimka, które solidarnie poległy na wyjazdach. Skalnik przegrał w Wesołej z Górnikiem 1:3 (gol Kamila Stępnia), a Małapanew nie sprostała innemu nowicjuszowi: GKS-owi Jastrzębie 0:3. Duży wpływ na wynik tego ostatniego pojedynku może mieć fakt, iż przyjezdni od dziewiątej minuty grali osłabieniu, po czerwonej kartce dla Mateusza Baingo.

O zwycięstwie Odry Opole na boisku dotychczasowego wicelidera 3:2 już pisaliśmy. Triumfowały również Swornica Czarnowąsy i Ruch Zdzieszowice. Pierwsza z tych drużyn po niezwykle emocjonującym meczu pokonała rezerwy Górnika Zabrze również 3:2. O tym ilu wrażeń dostarczył kibicom ten mecz może świadczyć, że wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a cztery z nich - w tym trzy dla temu spod Opola - w ostatnim kwadransie! Z kolei Zdzichy pokonały 1:0 Skrę Częstochowa po trafieniu Jakuba Czajkowskiego w 55. minucie.Takiego szczęścia nie miały już beniaminki z Graczy i Ozimka, które solidarnie poległy na wyjazdach. Skalnik przegrał w Wesołej z Górnikiem 1:3 (gol Kamila Stępnia), a Małapanew nie sprostała innemu nowicjuszowi: GKS-owi Jastrzębie 0:3. Duży wpływ na wynik tego ostatniego pojedynku może mieć fakt, iż przyjezdni od dziewiątej minuty grali osłabieniu, po czerwonej kartce dla Mateusza Baingo.