Sport.pl

Nasz kolarz znowu święci triumfy

Po raz kolejny świetną formę potwierdził najlepszy obecnie kolarz Opolszczyzny. Paweł Franczak podczas dwóch klasycznych wyścigów rozgrywanych w miniony weekend zajmował bowiem pierwsze i drugie miejsce.
Kolejność tych dokonań była jednak odwrotna. Zawodnik ActiveJet najpierw bowiem wystartował w Memoriale Henryka Łasaka, który rozgrywany był wokół Suchej Beskidzkiej. Na liczącej 182 km trasie było kilka prób krótszych lub dłuższych ucieczek, ale nysanin cały czas pozostawał czujny. Na około 15 km przed metą na taki ruch zdecydował się jednak Maciej Paterski. Zwycięzca klasyfikacji górskiej zakończonego tydzień wcześniej Tour de Pologne nie dał się już doścignąć, a tuż za nim przybył na metę nasz zawodnik, wygrywając finisz z grupy pościgowej.

Z kolei dzień później kolarz z Nysy został triumfatorem Pucharu Uzdrowisk Karpackich. W 15. edycji tych zmagań startujący musieli pokonać dystans 161 km z miejscowości Jedlicze do Rymanowa-Zdroju. Mniej więcej w połowie drogi do ataku przeszło sześciu zawodników, w tym Franczak. Ostatecznie nie dali się oni dogonić peletonowi, a najszybszy w ostatniej fazie zmagań nysanin miał 17 sekund przewagi nad drugim Adamem Stachowiakiem.

Więcej o: