Legendarny działacz i kibic Zdzisław Zielonka potrzebuje krwi

Jeden z najbardziej znanych działaczy i kibiców sportu na Opolszczyźnie od kilku miesięcy walczy z ciężką chorobą. Zdzisław Zielonka potrzebuje krwi. Każdy może mu pomóc.
Zielonka jest znany nie tylko w swoim rodzinnym Grodkowie, ale chyba w całym regionie. Nauczyciel wuefu w tamtejszym liceum, założyciel klubów sportowych Olimp (do niedawna także trener pierwszoligowych piłkarzy ręcznych tego klubu) i Olimpijczyk, animator sportu, wiceprzewodniczący rady miejskiej, a szczególnie kibic od kilku miesięcy zmaga się z poważną chorobą. Kilka dni temu przeszedł operację wymiany krwi. Od środy w Opolu i Brzegu prowadzona jest zbiórka krwi na jego rzecz.

Soczi to była najlepsza z moich 13 olimpiad

Krew można oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (ul. Kośnego) w Opolu w godz. 7-17 oraz w oddziale terenowym RCKiK w Brzegu (ul. Mossora) w godz. 7-13. Oddając krew, należy zgłosić, że jest ona przeznaczona dla Zdzisława Zielonki. Nieważna jest grupa, bo krew jest wymieniania na potrzebną. 1 września zbiórka odbędzie się także w Grodkowie, a specjalny autobus stanie po halą sportową LO (ul. Sienkiewicza).