Gwiazdy zjechały na Art Cup do Zakrzowa [ZDJĘCIA]

Jak co roku, w ostatni weekend wakacji, w tej niewielkiej miejscowości pod Kędzierzynem-Koźlem odbyły się jeździeckie mistrzostwa gwiazd. Jak zwykle, także i teraz przyjechały tłumy aktorów, artystów, celebrytów i oczywiście mnóstwo kibiców.
Wśród gości już XVII edycji Art Cupu nie brakowało stałych bywalców, a widzowie mogli zobaczyć m.in. Emilię Krakowską, Karola Strasburgera, Sylwestra Maciejewskiego, Rocha Siemianowskiego, Michała Malinowskiego, Mariusza Krzemińskiego, Pawła Stalińskiego, Marka Torzewskiego, Henryka Sawkę i wielu innych.

Nie zabrakło także debiutantów, a chyba najbardziej rozchwytywany przez widzów był goszczący po raz pierwszy na imprezie w Zakrzowie Bogusław Linda.


Bogusław Linda z prezesem Lewady Zakrzów Andrzejem Sałackim (fot. Elżbieta Kaliszewska)

Art Cup to oczywiście nie tylko spotkanie gwiazd, ale przede wszystkim zawody jeździeckie, a aktorzy i artyści rywalizowali w czterech konkurencjach jeździeckich: ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody, western ridingu i powożeniu.

Jak się okazało, w siodle najlepiej czuli się: Monika Demkowicz, Karolina Skrzyńska i Matthieu Bondu (najlepsi w ujeżdżeniu), Michał Malinowski, Mariusz Krzemiński i Roch Siemianowski (czołowi zawodnicy w skokach), a także Malinowski, Krzemiński i Karolina Skrzyńska (zwycięzcy western ridingu) oraz Karol Strasburger i Małgorzata Weremczuk, Krzysztof Bielecki i Hanna Miklewska-Bokun oraz Zenon Żyburtowicz i Charlotta Zielińska (najlepsi w powożeniu).

Poza zawodami na kibiców czekało mnóstwo dodatkowych atrakcji, m.in. pokazy jeździeckie, a niejako przy okazji rozegrano także turniej Art Cup Polo. Niestety plany organizatorów popsuła nieco aura, a z powodu deszczu niedzielny program imprezy musiał zostać nieco okrojony i nie odbył się m.in. mecz finałowy w polo.

Wszystko wskazuje na to, że to już ostatni Art Cup na hipodromie przed pałacem w Zakrzowie, a przyszłoroczna edycja odbędzie się w nowoczesnym, niedawno otwartym Ośrodku Szkolenia Olimpijskiego w Zakrzowie.