Niewykorzystany karny i remis MKS-u Kluczbork w Tarnobrzegu. Skalnik Gracze przegrał aż 0:6

Z ogromnym niedosytem wraca z Podkarpacia lider rozgrywek II ligi. Choć MKS przegrywał z Siarką 0:1, szybko wyrównał i mógł wygrać, niestety rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Arian.
Oba gole na stadionie w Tarnobrzegu padły w odstępie zaledwie minuty. Najpierw w 67. minucie prowadzenie miejscowym dał Marcin Stefanik, wyrównał już 60 sekund później Marcin Nowacki. Dziesięć minut potem prowadzący w tabeli piłkarze z Kluczborka mieli świetną okazję do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, niestety po strzale z jedenastu metrów Ariana piłkę obronił Artur Melon.

Mimo straty punktów MKS wciąż pozostaje liderem rozgrywek, nad drugim Rakowem Częstochowa ma trzy "oczka" przewagi, a nad kolejnymi ekipami: Energetykiem ROW Rybnik i Błękitnymi Stargard Szczeciński cztery.

W III lidze dwa mecze z udziałem naszych drużyn również zakończyły się remisami. W Opolu Odra podzieliła się punktami z LKS-em Czaniec, zaś w Zabrzu Małapanew Ozimek zremisowała 2:2 z rezerwami ekstraklasowego Górnika.

Nasz beniaminek kolejny mecz z rzędu prowadził i nie zdołał utrzymać tego wyniku do końca. Przypomnijmy, że w środę w okręgowym Pucharze Polski było już 3:0 w pojedynku z Jednością Rozmierka, a zakończyło się porażką Małejpanwi 3:5. Tym razem po dwóch trafieniach Przemysława Karabina było już 2:0 dla zespołu z Ozimka, niestety w ostatnich dziesięciu minutach gospodarze odpowiedzieli dwoma golami. Najpierw w 80. minucie trafił Michał Rutkowski, a pięć minut później z rzutu karnego wyrównał Szymon Skrzypczak.

Wysokie wyjazdowe porażki poniosły z kolei Swornica Czarnowąsy i Skalnik Gracze. Klub spod Opola przegrał 0:4 w Pawłowicach Śl. z tamtejszym Pniówkiem, a outsider tabeli III ligi poległ aż 0:6 w Bielsku-Białej ze Stalą.

Tym samym jedynym klubem z Opolszczyzny, który cieszył się z kompletu punktów jest Ruch Zdzieszowice, który rozegrał doskonałe spotkanie u siebie z Rekordem Bielsko-Biała. Co prawda mecz rozpoczął się fatalnie, bo w piątej minucie goście objęli prowadzenie po golu Marka Sobika. Ale już osiem minut później był remis po trafieniu Denisa Sotora i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej na boisku dominował Ruch, który zdobył trzy kolejne bramki autorstwa Jakuba Czajkowskiego w 51. minucie i dwóch Dawida Kilińskiego w 68. z rzutu karnego i 76.

Pozostałe wyniki 10. kolejki III ligi opolsko-śląskiej: Polonia Bytom - Grunwald Ruda Śl. 3:1 (1:0), Szombierki Bytom - GKS Jastrzębie 1:3 (0:1), Polonia Łaziska Górne - Piast II Gliwice 3:2 (1:0, pierwsza bramkę dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego były gracz Odry Tadeusz Tyc), Skra Częstochowa - Górnik Mysłowice 3:1 (0:1), Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Ruch II Chorzów - w niedzielę

Siarka Tarnobrzeg - MKS Kluczbork 1:1 (0:0)

Bramki: Marcin Stefanik (67.) - Marcin Nowacki (68)

Siarka: Melon - Stępień, Nadolski, Baran Ż, Sulkowski, Tunkiewicz (82. Chargeishvili), Stefanik Ż, Więcek Ż, Koczon (79. Ciećko), Chwastek Ż, Paluch (65. Parobczyk)

MKS: Rudnicki - Orłowicz, Gierak, Ganowicz, Uszalewski Ż, Niziołek Ż, Arian, Hober (80. Wolkiewicz), Nowacki (71. Swędrowski), Reinhard (84. Tomaszewski), Kojder (70. Burski)