Międzynarodowy mecz w Nysie: Czeszki lepsze od Polek [WIDEO]

W rozegranym w sobotę w Nysie reprezentacja Czech pokonała Polskę w międzypaństwowym meczu w gimnastyce sportowej kobiet. I jak to bywa w przypadku tej dyscypliny efektownych pokazów nie brakowało


Startujące w sześcioosobowym składzie Czeszki (na każdym z przyrządów liczyły się cztery najlepsze oceny) zdobyły jako drużyna 203,695 pkt. Polki uzbierały niecałe dwa punkty mniej, bo 201,727.

Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się - zresztą zgodnie z przewidywaniami - Marta Pihan-Kulesza z Kusego Szczecin, dwukrotna olimpijka, uczestniczka mistrzostw świata, medalistka mistrzostw Europy, wielokrotna mistrzyni Polski. To ona będzie filarem polskiej kobiecej ekipy podczas rozpoczynających się 26 września w Chinach mistrzostw świata w gimnastyce sportowej. Oprócz Pihan-Kuleszy w reprezentacji znalazły się także Katarzyna Jurkowska-Kowalska (Wisła Kraków), Paula Plichta (TGS SMS Olsztyn), Emilia Kulczyńska (Pałac Młodzieży Katowice) i Claudia Chmielowska (East London).

Zawody rozegrano w Zespole Szkół Sportowych w Nysie, gdzie znajduje się obecnie najlepiej w Polsce wyposażona specjalistyczna sala do gimnastyki sportowej. Znajdują się tam pozyskane niedawno przyrządy gimnastyczne najnowszej generacji, w tym jedyna w kraju mata do ćwiczeń wolnych spełniająca wymogi FIG (Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej).