Były trener Odry Opole poprowadzi Małąpanew Ozimek

Dariusz Kaniuka został nowym szkoleniowcem beniaminka III ligi. Pierwszy trening z piłkarzami Małejpanwii poprowadzi dziś, a już w sobotę czeka go niezwykle trudny debiut, przeciwko liderowi, niepokonanej Polonii Bytom.
Dotychczasowy trener beniaminka Łukasz Wicher podał się do dymisji po tym, jak w ubiegłą środę jego zespół niespodziewanie, w dramatycznych okolicznościach, odpadł z okręgowego Pucharu Polski z zespołem A-klasowej Jedności Rozmierka. Przypomnijmy, że Małapanew pół godziny przed końcem spotkania prowadziła 3:0, by przegrać ostatecznie 3:5. W rozgrywkach III ligi zespół z Ozimka również nie spisuje się najlepiej, po dziesięciu kolejkach ma na koncie sześć punktów i zajmuje w tabeli trzecie miejsce od końca (jedno zwycięstwo, trzy remisy, sześć porażek).

Trener Łukasz Wicher z Małąpanwią związany był od 2010 roku. W tym czasie zaliczył z klubem aż trzy awanse (z klasy A do III ligi), a w 2014 roku jego zespół zdobył także wojewódzki Puchar Polski. Równocześnie z prowadzeniem pierwszej drużyny był także prezesem klubu i szkoleniowcem grup młodzieżowych.

Jego następcą na stanowisku trenera został Dariusz Kaniuka, który w przeszłości prowadził m.in. LZS Leśnica, Victorię Chróścice i Odrę Opole, a ostatnio pracował w Piaście Strzelce Opolskie. Początek pracy w nowym klubie nie będzie dla niego łatwy, bo Małąpanew w najbliższym czasie czekają niezwykle trudne pojedynki: w sobotę w Ozimku z liderem Polonią Bytom, a tydzień później wyjazdowe derby Opolszczyzny z Odrą.