Orlik Opole rozgromił Gieksę. Mecz do jednej bramki [ZDJĘCIA]

Zwycięstwo 9:1 to i tak najniższy wymiar kary, jaki mogli otrzymać hokeiści HC GKS-u Katowice w niedzielny wieczór na Toropolu. - W 12 zawodników nie da się grać w hokeja - podsumował z przekąsem bramkarz opolan Jarosław Nobis.
Właśnie tylu hokeistów z Katowic pojawiło się na tafli w pojedynku z Orlikiem (był jeszcze rezerwowy bramkarz, ale nie zagrał), a kiedy jeszcze w pierwszej tercji Kanadyjczyk GKS-u Kyle Heffernan otrzymał karę meczu, rywalom pozostały dwie "gołe" piątki. Nic więc dziwnego, że grający w czterech składy opolanie zamęczyli kondycyjnie rywali, a mecz był wyjątkowo jednostronny.

W ostatni piątek na inaugurację rozgrywek ekstraligi katowiczanie przegrali w Krakowie aż 1:16. W połowie niedzielnego spotkania w Opolu wydawało się, że wynik może być podobny, bo po 30 minutach gry było już 7:0. Jeszcze w drugiej tercji - w odstępie niespełna minuty - kolejne gole zdobyli Łukasz Korzeniowski (zaliczył hat-tricka) i Kanadyjczyk Kyle Mariani i zanosiło się na dwucyfrowy wynik.

Tymczasem, kiedy wydawało się, że zmęczeni goście w ostatniej części gry zupełnie "siądą", oni zagrali najlepszą część meczu, zdobyli honorowego gola i wygrali tę tercję 1:0. Opolanie mimo wielu kolejnych okazji do siatki gości więcej już nie trafili

- To jakieś nieporozumienie, że taki zespół dostał licencję na grę w ekstraklasie. W 12 zawodników nie da się grać w hokeja. Wynik i tak jest niski, bo mogliśmy wygrać dwa razy wyżej. Dla nas to był bardziej test i trening przed kolejnymi meczami - stwierdził po meczu Nobis.

A już we wtorek orlików czeka znacznie trudniejszy pojedynek wyjazdowy z wicemistrzem Polski GKS-em Tychy. Kolejny mecz na Toropolu w piątek z Polonią Bytom.

Orlik Opole - HC GKS Katowice 9:1 (3:0, 6:0, 0:1)

Bramki: Kyle Mariani (12.), (34.), Łukasz Korzeniowski (13.), (24.), (34.), Maciej Rompkowski (14.), Mariusz Zwierz (22.), Bartosz Duda (23.), Marcin Obrał (30.) - Michael Świderski (45.)

Orlik: Nobis - Kostek, Sordon, Szczurek, Szydło, Rompkowski; Sznotala, M. Stopiński, Zwierz, Korzeniowski, Obrał; Bychawski, Semiannikow, Virolajnien, Harcharik, Mariani; Trawczyński, Resiak, Gawlik, Duda