Odra Opole goni lidera. Już tylko trzy punkty straty

Czwarte zwycięstwo z rzędu Odry w sobotę i niespodziewana wpadka Polonii Bytom w niedzielę, sprawiły, że piłkarze z Opola tracą do pierwszej pozycji w tabeli III ligi opolsko-śląskiej tylko trzy ?oczka?.
Przypomnijmy, że wczoraj niebiesko-czerwoni wygrali w Graczach w derbach Opolszczyzny z miejscowym Skalnikiem 3:1. Zobacz bramki z tego meczu

Tymczasem w niedzielę pierwszej porażki w tym sezonie doznał lider z Bytomia, który przegrał w Zabrzu z rezerwami Górnika 0:2. Mecz miał niesamowity przebieg, bowiem już w ósmej minucie po zagraniu ręką w polu karnym Dawida Mroza, sędzia odgwizdał rzut karny dla Górnika. Strzał Szymona Skrzypczaka z jedenastki trafił w słupek, ale ten sam zawodnik dobił piłkę, a choć golkiper Polonii Marcin Michalak złapał futbolówkę na linii bramkowej, sędzia główny - po konsultacji z liniowym - uznał, że wpadła już ona do bramki i zaliczył gola.

Po półgodzinie gry czerwoną kartkę za zagranie ręką przed polem karnym otrzymał bramkarz Górnika Tomasz Loska, a między słupkami pojawił się 17-letni Bartosz Poloczek. Nie minęło pięć minut, gdy sędzia odgwizdał kolejny rzut karny, tym razem dla Polonii. Do piłki podszedł doskonale znany na Opolszczyźnie Marcin Lachowski, ale młody golkiper miejscowych nie dał się oszukać i odbił jego strzał.

W drugiej połowie, a konkretnie w 61. minucie, Skrzypczak wykorzystał doskonałe dośrodkowanie i głową umieścił piłkę w siatce, ostatecznie pogrążając Polonię. Warto dodać, że dzięki dwóm trafieniom w tym pojedynku, napastnik rezerw Górnika awansował na drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców III ligi, a w sumie ma na koncie 11 trafień.

Była to pierwsza porażka Polonii w tym sezonie (dotychczas zespół miał dziesięć zwycięstw i dwa remisy), a sprawiła ona, że przewaga ekipy z Bytomia nad wiceliderem z Opola stopniała do trzech punktów. Oba zespoły zmierzą się w meczu na szczycie już za dwa tygodnie na stadionie Polonii. Wcześniej, bo już w sobotę, przy Oleskiej zawita z kolei Górnik II Zabrze.