Prawie idealna sobota naszych futbolistów. Niemalże wszyscy wygrali

Gdyby nie wysoka porażka Małajpanwii Ozimek w Częstochowie, piłkarska sobota byłaby doskonała dla zespołów z Opolszczyzny. Wygrali piłkarze MKS-u Kluczbork, którzy wrócili na pozycje lidera II ligi, a także Odry Opole, Ruchu Zdzieszowice i po raz pierwszy w tym sezonie Skalnika Gracze.
Nasz jedyny II-ligowiec zmierzył się w Puławach z przedostatnim zespołem w tabeli miejscową Wisłą. Jak przystało na pojedynek wicelidera z outsiderem, MKS od początku przeważał i już w siódmej minucie wyszedł na prowadzenie po trafieniu młodzieżowca Łukasz Reinharda. Na kolejne gole ekipa z Kluczborka musiała czekać do drugiej połowy. W 54. minucie Rafał Niziołek wyłożył piłkę do Marcina Nowackiego i było 2:0. Cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, wynik spotkania ustalił wprowadzony z ławki rezerwowych Tomasz Swędrowski. Warto dodać, że zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, bo MKS miał znacznie więcej dobrych sytuacji bramkowych.

Ponieważ w sobotę punkty stracił dotychczasowy lider Energetyk ROW Rybnik (remis z Puszczą Niepołomice 1:1) MKS powrócił na pierwszą pozycję w tabeli.

Wisła Puławy - MKS Kluczbork 0:3 (0:1)

Bramki: Łukasz Reinhard (7.), Marcin Nowacki (54.), Tomasz Swędrowski (86.)

MKS: Wnuk - Orłowicz, Ganowicz Ż, Gierak, Uszalewski, Hober (84. Wolkiewicz), Arian, Niziołek, Nowacki (77. Swędrowski), Reinhard (88. Tomaszewski), Kojder (75. Grzegorzewski)

Sobota była bardzo udana także dla większości naszych zespołów występujących w III lidze opolsko-śląskiej. Przypomnijmy, że Odra Opole pokonała u siebie rezerwy Górnika Zabrze 3:1.

Trzeba dodać, że Górnik po pół godzinie gry prowadził 1:0. Ostatecznie jednak zwycięstwo Odry mogło i powinno być znacznie wyższe, lecz opolanie nie wykorzystali kilku świetnych okazji, w tym m.in. rzutu karnego (Radosław Flejterski strzelił w słupek).

Odra Opole - Górnik II Zabrze 3:1 (1:1)

Bramki: Marek Gładkowski (44.), Janusz Gancarczyk (49.), Ivan Udarević (62.) - Janusz Kucza (27.)

Odra: Wichman - Gawron, Udarević, Peroński Ż, Droszczak, Brusiło, Flejterki, Deja (72. M. Gancarczyk), K. Gancarczyk (84. Garyga), J. Gancarczyk (76. Cieluch Ż), Gładkowski (82. Kocur)

Z trzech punktów cieszyli się także piłkarze i kibice Ruchu Zdzieszowice, który pokonał na własnym stadionie inny zespół z czołówki, GKS Jastrzębie 2:0. Zdzichy od 31. minuty grały w przewadze, bowiem za faul na wychodzącym na czystą pozycję Wojciechu Dudku czerwona kartkę otrzymał gracz gości Kamil Szymura. Bramki padły w drugiej części gry, najpierw Dudek został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Mateusz Szatkowski. Potem, już w doliczonym czasie gry, wynik ustalił wspomniany Dudek.

Ponieważ punkty straciła dotychczas trzecia w tabeli Stal Bielsko-Biała, Ruch awansował na trzecią pozycję. Tuż przed nim jest Odra Opole, a liderem pozostaje Polonia Bytom, która w sobotę pokonała w meczu na szczycie w Bielsku-Białej wspomniana Stal 2:1 (0:1).

Ruch Zdzieszowice - GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)

Bramki: Mateusz Szatkowski (62., karny), Wojciech Dudek (93.)

Czerwona kartka: Kamil Szymura (31., za faul)

Ruch: Kasprzik - Polak, Bachor (46. Kostrzycki), P. Dyczek, Nowak (76. Rychlewicz), Pindral (46. T. Damrat Ż), Ł. Damrat Ż, Kapłon, Czajkowski, Szatkowski, Dudek

Wielka radość po sobotnim spotkaniu panuje także w Graczach, bowiem miejscowy Skalnik po 13 meczach bez zwycięstwa, w końcu zdobył komplet punktów. Sztuka ta udała się skalnikom w Bytomiu, gdzie pokonali miejscowe Szombierki 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył najskuteczniejszy snajper ekipy z Graczy Łukasz Mroziński, który wykorzystał błąd bramkarza rywali Mateusza Rosoła. Ten wybijając piłkę, podał mu ją wprost pod nogi i pomocnik Skalnika nie miał żadnych kłopotów z umieszczeniem futbolówki w pustej bramce.

Szombierki Bytom - Skalnik Gracze 0:1 (0:0)

Bramka: Łukasz Mroziński (75.)

Skalnik: P. Kowalczyk - Kozłowski, Rogan, Ficoń, T. Kowalczyk, Mroziński, Sukiennik, Płaza (60. Stępień), Czajkowski (70. Maryszczak), Paciorek, Bąk (90. Szypuła)

W piątkowy wieczór, w pierwszym spotkaniu 14. kolejki III ligi, Swornica Czarnowąsy zremisowała w Chorzowie z rezerwami miejscowego Ruchu 2:2, choć przegrywała już 0:2. Bohaterem Swory został Wojciech Scisło, który zdobył oba gole, a wyrównał ledwie dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem, po strzale z rzutu karnego.

Ruch II Chorzów - Swornica Czarnowąsy 2:2 (1:0)

Bramki: Patryk Lipski (47., karny), Michał Efir (54.) - Wojciech Scisło (61.), (88., karny)

Swornica: Stodoła - Bednarski, Brzozowski, Szampera (86. Filla), Szynklarz, Bienias (89. Tęczar), Surowiak, Sikorski (76. Suchecki), Jędrzejczyk (65. Benedyk), Scisło, Jaworski

W zupełnie innych nastrojach są piłkarze i kibice ostatniego III-ligowca z Opolszczyzny Małejpanwii Ozimek. Nasz beniaminek nie miał nic do powiedzenia w pojedynku w Częstochowie, z miejscową Skrą i przegrał aż 0:7. Hat-trickiem popisał się Mateusz Woldan.

Skra Częstochowa - Małapanew Ozimek 7:0 (3:0)

Bramki: Mateusz Woldan (9.), (31.), (58.), Arkadiusz Kowalczyk (25.), Dawid Niedbała (61.), Kamil Sobala (66.), Adrian Musiał (81.)

Małapanew: Feć - Krzymiński Ż, Żmuda Ż, Baingo, Riemann, Marzec, Meryk, Górniaszek Ż, Czapliński Ż, Borowiec (76. Robak), Karabin (66. Molendowski)

Pozostałe wyniki 14. kolejki III ligi opolsko-śląskiej

Stal Bielsko-Biała - Polonia Bytom 1:2 (1:0), Pniówek Pawłowice Śląskie - Grunwald Ruda Śl. 1:0 (0:0), Polonia Łaziska Górne - LKS Czaniec 1:0 (0:0), Rekord Bielsko-Biała - Piast II Gliwice - w niedzielę, Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Górnik Mysłowice - przełożony na środę (15 października).