Sport.pl

Rewelacyjny start naszych łyżwiarzy. Troje opolan powołanych do kadry narodowej

Reprezentanci AZS-u KU Politechnika Opolska doskonale spisali się podczas drugich Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych ?I ty zostaniesz mistrzem? w short-tracku, które odbyły się w Elblągu. Po zawodach ogłoszono skład reprezentacji Polski na pierwszy międzynarodowy start w tym sezonie.
W Elblągu rewelacyjnie wypadli zwłaszcza najmłodsi opolanie: juniorzy Wiktoria Tkaczuk, Nikola Urbańczyk, Magdalena Wilga i Mateusz Krzemiński, a także seniorka Oliwia Gawlica.

W rywalizacji juniorów E, dziewięcioletnia Urbańczyk na wszystkich trzech dystansach zajmowała drugie miejsca i na takiej pozycji została sklasyfikowana w wieloboju. Jeszcze lepiej spisali się nasi juniorzy D - 12-latkowie Tkaczuk i Krzemiński, którzy zwyciężyli klasyfikację wieloboju, a w sześciu startach na poszczególnych dystansach, aż pięć razy triumfowali (Tkaczuk raz była druga). Z kolei w kategorii juniorek C 14-letnia Wilga zajęła miejsca piąte, trzecie i drugie, a w wieloboju uplasowała się również na drugiej pozycji.

Wśród seniorów najlepiej z naszych wypadła Oliwia Gawlica. 18-letnia opolanka pokonała wiele znacznie bardziej doświadczonych rywalek, a we wszystkich trzech swoich startach zdołała awansować do finału, zajmując ostatecznie dwa razy trzecie i raz czwarte miejsca, co dało jej trzecią pozycję w generalce. W wieloboju lepsze okazały się jedynie etatowe reprezentantki Polski: Natalia Maliszewska i Magdalena Warakomska (obie Juvenia Białystok). Warto jeszcze wspomnieć o dwójce pozostałych naszych seniorów: na dziesiątej pozycji w klasyfikacji łącznej zmagania ukończyła Katarzyna Iwach, a na 19. Patryk Olender.

Po zawodach w Elblągu został podany dziesięcioosobowy skład reprezentacji Polski, który wystartuje w najbliższy weekend w holenderskim Heerenveen w Invitation Cup. W kadrze znaleźli się opolanie Oliwia Gawlica, Marta Wójcik i Adam Filipowicz, a także Natalia i Patrycja Maliszewskie, Magdalena Warakomska, Rafał Grycner, Wojciech Kamieński, Wojciech Kraśnicki i Szymon Wilczyk.

Więcej o: