Remis MKS-u ze Zniczem. W III lidze niespodzianka

Lider II ligi z Kluczborka zremisował na własnym stadionie z dziewiątym w tabeli Zniczem Pruszków 1:1, ale mimo straty punktów utrzymuje pierwsza pozycję. Klasę niżej niespodziewane zwycięstwo odniosła Swornica Czaronwąsy, zdecydowanie gorzej poszło Skalnikowi i Małejpanwii.
Zespół z Pruszkowa kilka dni temu w 1/8 finału Pucharu Polski wyeliminował Zagłębie Lubin i wiosną niespodziewanie zagra w ćwierćfinale rozgrywek. W lidze gra jednak w kratkę i jest dopiero dziewiąty.

W Kluczborku Znicz już po 4. minutach gry przegrywał po trafieniu Michała Kojdera, a gdyby miejscowi później utrzymali taką skuteczność, już do przerwy rozstrzygnęliby losy spotkania, bo sytuacji podbramkowych mieli mnóstwo. Z drugiej strony okazji nie brakowało także gościom, wyrównującego gola zdobył w 61. minucie Daniel Nawrocki, a MKS mógł nawet przegrać, bo w doliczonym czasie gry piłka zmierzała do pustej bramki, ale wybili ją obrońcy.

MKS zagrał w składzie: Rudnicki - Orłowicz, Arian, Gierak, Uszalewski, Hober (81. Wolkiewicz), Niziołek, Swędrowski (66. Grzegorzewski), Nowacki (77. Burski), Reinhard (84. Tomaszewski), Kojder. Mimo straty punktów biało-niebiescy utrzymali pierwsze miejsce w tabeli.

W III lidze zwycięstwo na własnym stadionie z piąty w tabeli Rekordem Bielsko-Biała odniosła Swornica Czarnowąsy. Goście po 19 minutach gry co prawda prowadzili po trafieniu Marka Sobika, ale bohaterem spotkania został Michał Bednarski, który w 28. minucie wyrównał, a kwadrans przed końcem strzelił zwycięską bramkę.

Atutu własnych kibiców nie wykorzystały Małapanew i Skalnik. W Krasiejowie, gdzie rozgrywa swoje mecze klub z Ozimka, Pniówek Pawłowice Śl. wygrał 3:0, a w Graczach Skrą Częstochowa jeszcze wyżej, bo 5:0. Warto przypomnieć, że tydzień temu Skra pokonała Małąpanew aż 7:0. Obie drużyny zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli.

Ruch Zdzieszowice swój mecz 15. kolejki rozegra w niedzielę, kiedy zmierzy się w Czańcu z LKS-em. Pozostałe wyniki 15. kolejki: Grunwald Ruda Śląska - Polonia Łaziska Górne 0:0, Górnik II Zabrze - Szombierki Bytom 2:2, Górnik Mysłowice - Ruch II Chorzów 2:2, GKS Jastrzębie - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 3:1, Piast II Gliwice - Stal Bielsko-Biała - w niedzielę.