Odra Opole remisuje z Polonią Bytom w meczu na szczycie

W pojedynku przyjaźni i spotkaniu pierwszej z drugą drużyną III ligi opolsko-śląskiej, kibice przeżyli sporo emocji. Ostatecznie zakończyło się podziałem punktów.
Tradycyjna przyjaźń fanów obu klubów sprawia, że mecze Odry z Polonią zawsze są wyjątkowe, a w tym sezonie stawka jest dodatkowo jeszcze wyższa, bo piłkarze obu ekip są głównymi faworytami w walce o powrót do II ligi.

W sobotni wieczór na stadionie przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu od początku bardzo aktywny był Janusz Gancarczyk, a niewiele zabrakło, aby w 14. minucie wyprowadził on Odrę na prowadzenie, niestety jego strzał minimalnie minął bramkę polonistów. W odpowiedzi groźnie głową uderzał Patryk Stefański, a chwilę później z dystansu, były gracz Odry, Marcin Lachowski. Na szczęście w obu przypadkach świetnie interweniował bramkarz niebiesko-czerwonych Filip Wichman. W 24. minucie po raz kolejny groźnie strzelał najstarszy z barci Gancarczyków, ale tym razem z dobrej strony pokazał się golkiper miejscowych Marcin Michalak.

Zmiana wyniku nastąpiła tuż przed przerwą, kiedy najlepszy strzelec gospodarzy Michał Zieliński minął obrońców Odry i potężnym strzałem dał prowadzenie Polonii.

Opolanie wyrównali w pierwszej okazji w drugiej połowie pojedynku. W 58. minucie kapitan miejscowych Jacek Broniewicz sfaulował w polu karnym Ivana Udarevicia, a jedenastkę na gola zamienił najskuteczniejszy snajper Odry Marek Gładkowski.

Zmiana wyniku zdecydowanie rozochociła opolan i - tradycyjnie w tym sezonie - zaczęli oni przeważać na boisku. Pięć minut później bliski podwyższenia wyniku był Bartłomiej Gawron po uderzeniu po rzucie rożnym, ale Michalak po raz kolejny doskonale interweniował. Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem gola mógł zdobyć Sebastian Deja, a kilka minut później Mateusz Gancarczyk, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Tym samym w tabeli status quo: Polonia wciąż prowadzi i ma trzy "oczka" przewagi nad Odrą. Szansę na nadgonienie czołówki ma Ruch Zdzieszowice, który w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z LKS-em Czaniec. Obecnie Zdzichy mają sześć punktów straty do zespołu z Opola i dziewięć do Polonii. W następnej kolejce opolanie ponownie zagrają na wyjeździe, z innym klubem z czołówki Stalą Bielsko-Biała.

Tak grały w sobotę pozostałe kluby piłkarskie z Opolszczyzny

Polonia Bytom - Odra Opole 1:1 (1:0)

Bramki: Michał Zieliński (41.) - Marek Gładkowski (59.)

Odra: Wichman - Droszczak, Udarević, Gawron, Michniewicz Ż, K. Gancarczyk Ż (77. Garyga), Peroński, Flejterski, Deja, J. Gancarczyk (90. Brusiło), Gładkowski (66. M. Gancarczyk)

Polonia: M. Michalak - K. Michalak, Broniewicz Ż, Malec, Banaś, Mróz, Lachowski Ż, Sadowski (69. Cyganek), Krysian (55. Krzemień), Stefański (87. Walesa), Zieliński Ż (76. Cempa)