Sport.pl

Ciekawe spotkania w 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski

W siedzibie Opolskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par 1/8 finału wojewódzkiego PP. Najbardziej interesująco zapowiadają się pojedynki Chemika Kędzierzyn-Koźle z Ruchem Zdzieszowice oraz Groszmalu Odra II Opole z Polonią Głubczyce.
Wśród zespołów walczących o występ na szczeblu centralnym PP w przyszłym sezonie, są po trzy ekipy z III ligi (Odra, Ruch i Skalnik Gracze) i IV ligi (Polonia, Chemik i Śląsk Łubniany) oraz dwie drużyny z klasy A (Groszmal Odra II i Jedność Rozmierka) i aż osiem z klasy okręgowej.

Najciekawiej zapowiadają się starcia z udziałem III-ligowców: wspomniany Ruch zmierzy się w Kędzierzynie-Koźlu z Chemikiem, Odra w Rozmierce z Jednością, a Skalnik z LZS-em Piomar Tarnów Opolski-Przywory.

Dwaj pozostali IV-ligowcy zagrają z kolei w Opolu (Polonia Głubczyce z rezerwami Odry) i w Lipkach (Śląsk Łubniany z Burzą). A pozostali przedstawiciele okręgówki powalczą pomiędzy sobą: Fortuna Głogówek z KS-em Krapkowice, LZS Proślice z Polonią Nysa, a LZS Kup z Silesiusem Kotórz Mały.

Mecze zostaną rozegrane na zakończenie rundy jesiennej, 29 listopada o godz. 13. O awansie do ćwierćfinału decyduje jedno spotkanie, ewentualnie dogrywka i rzuty karne. Kolejna runda okręgowego PP odbędzie się wiosną przyszłego roku.

Warto jeszcze dodać, że na szczeblu centralnym wystąpi tylko zwycięzca całych rozgrywek regionalnych, a także nasz jedyny II-ligowiec MKS Kluczbork.

Więcej o: