Drugi start w karierze i od razu medal MP. Rośnie następca Bartłomieja Bonka

Sztangista Budowlanych Opole Miłosz Czachor stanął na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski młodzików do lat 15, które odbyły się w Biłgoraju. Sukces jest tym większy, że to dopiero drugie zawody, w których wystąpił. W sumie sztangiści z Opola przywieźli z Biłgoraju trzy medale.
W swoim debiucie 15-letni Czachor wygrał międzynarodowy turniej młodzików w Czechach, a już w drugim starcie w karierze sięgnął po medal mistrzostw kraju. W zawodach w Biłgoraju zawodnik Budowlanych zaliczył pięć udanych podejść: w rwaniu dźwignął kolejno 90, 95 i 100 kg, a podrzucie 122 oraz 130 kg i spalił ostatnią próbę na sztandze ważącej 135 kg.

W sumie w dwuboju uzyskał wynik 230 kg, co dało mu trzecie miejsce w kategorii 77 kg. Dwaj wyprzedzający go zawodnicy byli poza zasięgiem, zwycięzca Łukasz Kwapich (Tarpan Mrocza) podniósł 261 kg, a srebrny medalista Jakub Michalski (Górnik Polkowice) 256 kg. O wysokim poziomie rywalizacji w tej wadze świadczyć może fakt, że Kwapich i Michalski zajęli drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej całych mistrzostw Polski w punktacji Sinclaira (stosunek podniesionego ciężaru do masy ciała), Czachor w tym zestawieniu uplasował się na ósmej pozycji.

To niejedyny sukces reprezentantów naszego miasta w zawodach, na podium stanęło bowiem jeszcze dwóch sztangistów UKS-u MOS-u Opole. W kategorii 56 kg bezkonkurencyjny okazał się Marek Komorowski, który był klasą sam dla siebie. Rozpoczynał rywalizację dopiero, gdy pozostali przeciwnicy już ją zakończyli i nic dziwnego, że mimo dwóch spalonych prób w podrzucie wygrał z przewagą 11 kg. Opolanin podniósł w dwuboju 180 kg (83+103). Dziewiąte miejsce w tej samej kategorii zajął inny zawodnik MOS-u Dariusz Wiśniewski, który zakończył zawody z rezultatem 137 kg (60+77).

Z kolei w kategorii wagowej 45 kg na trzecim miejscu uplasował się Maciej Gumuliński, który podniósł 144 kg (63+81). Minimalnie wyprzedzili go bracia bliźniacy Mikołaj i Kacper Dach (Promień Opalenica), którzy dźwignęli odpowiednio 147 i 144 kg.

Ciekawostką zmagań był debiut w mistrzostwach Polski 13-letniego Daniela Kołeckiego, syna byłego zawodnika Budowlanych, a obecnie prezesa PZPC Szymona Kołeckiego. Ostatecznie zajął on szóste miejsce w kategorii 50 kg.