Sport.pl

Gwardia z Olimpem powalczą o Puchar Polski

W trakcie niezwykle pracowitego okresu są właśnie piłkarze ręczni Gwardii Opole. Ledwie w sobotę rywalizowali w I lidze, w piątek czeka ich kolejne starcie o punkty, a do tego już w środę zagrają w Pucharze Polski.
Podopieczni Rafała Kuptela zmierzą się bowiem w rundzie wojewódzkiej PP z drugą siłą naszego regionu, czyli Olimpem Grodków. Do spotkania dojdzie w hali tego zespołu przy ulicy Sienkiewicza, a rozpocznie się ono o godz. 18.30. Warto odnotować, iż zwycięzca automatycznie awansuje do rundy ogólnopolskiej. Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie obydwie nasze drużyny odpadły na etapie 1/8 finału.

To nie koniec emocji w tym tygodniu dla opolan, gdyż dwa dni później czeka ich kolejne starcie o punkty na zapleczu Superligi. Gwardziści bowiem dosyć nietypowo, bo w piątek 24 października podejmą w swoim obiekcie przy ul. Kowalskiej ekipę SPR-u Tarnów.

Tymczasem z weekendu na weekend rozkręcają się także zmagania w II lidze. Do tego nasze zespoły radzą sobie coraz lepiej. Dość powiedzieć, że na pięć drużyn rywalizujących na tym szczeblu wygrały aż cztery. Najbardziej efektownym triumfem mogą pochwalić się przedstawiciele ASPR-u Zawadzkie, którzy na wyjeździe rozbili Bór Oborniki Śląskie 30:22. Z kolei minimalne zwycięstwo wywalczył OSiR Komprachcice, pokonując w Swarzędzu Lidera 32:31. Porażką zakończył się natomiast mecz Orlika w Brzegu, gdzie lepsza okazała się Dziewiątka Legnica 24:28.

U pań za to komplet wygranych. TOR Dobrzeń Wielki uporał się u siebie ze Sośnicą Gliwice 29:26, a Otmęt Krapkowice rozbił w Rudzie Śląskiej Zgodę 26:18.

Więcej o: