Młoda Zaksa nie idzie w ślady seniorów

Znacznie lepiej od starszych kolegów z klubu radzą sobie w swoich rozgrywkach młodzi siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Dość powiedzieć, iż po pięciu kolejkach zajmują trzecie miejsce w stawce.
Podopieczni Rolanda Dembończyka w tym momencie legitymują się bilansem: cztery zwycięstwa, jedna porażka i w zmaganiach Młodej Ligi ustępują tylko ekipom Transferu Bydgoszcz i Resovii Rzeszów. Wpływ na to ma choćby ich ostatni wyczyn, gdy w ciągu trzech dni rozegrali dwa mecze na wyjeździe i w żadnym nie stracili choćby seta!

Najpierw w 77 minut rozprawili się w Gdańsku z Lotosem Treflem (25:16, 25:23, 25:21), a następnie nie dali większych szans AZS-owi Częstochowa. W żadnej z partii tego spotkania bowiem rywale nie przekroczyli granicy 18 punktów (do 17, 17 i 18).

Warto odnotować, iż podczas tych spotkań Zaksa zagrała w składzie: Maciej Polański, Tomasz Pizuński, Michał Superlak, Piotr Nowakowski, Robert Andrulewicz, Kamil Semeniuk, Korneliusz Banach (libero) oraz Aleksander Maziarz.