Gwardia zdobyła wojewódzki puchar i czeka na rywala z Superligi

Pierwszy namacalny sukces w tym sezonie w postaci trofeum zanotowała właśnie na swoim koncie Gwardia Opole. Piłkarze ręczni tego zespołu wywalczyli bowiem Puchar Polski na szczeblu województwa i w nagrodę w kolejnej rundzie zmierzą się z przedstawicielem Superligi.
Stało się to po tym, jak podopieczni Rafała Kuptela pokonali w meczu finałowym rozgrywanym w Grodkowie miejscowy Olimp 32:22. Decydujące starcie przeprowadzono od razu, albowiem żaden z trójki II-ligowców - czyli ASPR Zawadzkie, OSiR Komprachcice, Orlik Brzeg - nie zgłosił akcesu do tej rywalizacji.

Sam mecz przebiegał, w przypadku spotkań ekipy z Opola, według znanego już z I ligi scenariusza. Rywale dotrzymywali jej kroku mniej więcej do przerwy, ale już po zmianie stron zupełnie oddali pole. Dość powiedzieć, że w początkowej fazie spotkania wynik na tablicy długo oscylował wokół remisu, a do przerwy gospodarze przegrywali zaledwie 13 do 16. Po zmianie stron faworyci jednak wyraźnie podkręcili tempo i przez pierwsze minuty tej części gry szybko rzucili siedem goli, a stracili tylko jednego. Przez to też szybko stało się jasne, kto wygra to starcie. Potem gwardziści na każdą bramkę przeciwnika odpowiadali dwiema, aż w pewnym momencie uzyskali aż 13 ,,oczek" przewagi. W końcówce wyraźnie spuścili z tonu, pozwalając grodkowianom na wiele w ofensywie. Ostatecznie jednak 10 goli więcej po stronie gości mówi o różnicy poziomów w tym meczu praktycznie wszystko.

Warto odnotować, iż najskuteczniejszym graczem spotkania był opolanin Wojciech Knop, który zanotował osiem trafień, a sześć dorzucił w jego ekipie Nenad Zelijć. Ponadto barw Gwardii bronili Scepanovic 4, Lasoń 3, Płócienniczak 3, Simic 3, Mokrzki 2, Jankowski 1, Prokop 1, Trojanowski 1, Ciosek, Kłoda, Rumniak, Swat oraz bramkarze Malcher, Buchcic.

Z kolei dla Olimpu grali: Romatowski, Wasilewicz, Łągiewka - T. Biernat 4, Gradowski 4, Chmiel 3, Kolanko 3, Piech 3, Ogorzelec 2, Żubrowski 2, M. Biernat, P. Biernat, Bujak, Maciejewski, Świerczyński