Gwardia nie spuszcza z tonu, reszta ekip też będzie walczyć

Nadchodzący weekend powinien zadowolić nawet najbardziej wybrednych fanów piłki ręcznej z Opolszczyzny. Z siedmiu naszych drużyn rywalizujących w I i II lidze aż pięć zagra bowiem u siebie.
Na pierwszy plan wysuwa się starcie Gwardii Opole, która jest w trakcie niezwykle pracowitego okresu. Ledwie podopieczni Rafała Kuptela w minioną sobotę rywalizowali na zapleczu Superligi, kiedy to pokonali na wyjeździe Olimpię Piekary Śląskie 37:30, w środę w ramach Pucharu Polski rozprawili się z Olimpem Grodków 32:22, a już dziś czeka ich kolejne starcie o punkty na drugim poziomie. Nietypowa będzie także pora rozpoczęcia spotkania z SPR-em Tarnów. Start pojedynku w hali przy ul. Kowalskiej zaplanowano bowiem na godz. 19.

W sobotę na parkiet wybiegnie druga siła naszego regionu czyli Olimp Grodków. Zespół ten w obiekcie przy ul. Sienkiewicza ugości wspomnianą Olimpię. Szczebel niżej natomiast ASPR w Zawadzkiem (hala przy ul. Opolskiej) spotka się z rezerwami Zagłębia Lubin, a OSiR Komprachcice (hala przy ul. Szkolnej) podejmie Bór Oborniki Śląskie. Wyjazd przed Orlikiem Brzeg, który zmierzy się z AZS-em Wrocław. Początek wszystkich meczów o godz. 18.

60 minut wcześniej na parkiet wybiegną w Krapkowicach przedstawicielki Otmętu (hala przy ul. Kilińskiego), by walczyć z MTS-em Żory. Z kolei ich koleżanki z TOR-u Dobrzeń Wielki zagrają w niedzielę w Katowicach z miejscową Glorią (godz. 11).