Odra dwukrotnie prowadziła, ale ostatecznie zremisowała

Piłkarze z Opola w spotkaniu w Bielsku-Białej z miejscowym BKS-em Stalą prowadzili 1:0 i 2:1, by ostatecznie zdobyć jeden punkt. To drugi remis z rzędu, w drugim wyjazdowym spotkaniu z ekipą z czołówki III ligi opolsko-śląskiej.
Mecz doskonale rozpoczął się dla gości, bowiem już w siódmej minucie bramkarz miejscowych Krzysztof Kozik sfaulował w polu karnym Janusza Gancarczyka, a jedenastkę na gola zamienił Sebastian Deja.

Później na boisku przeważali piłkarze Stali, a najbliżej wyrównania w pierwszej połowie byli w 30. minucie, gdy Seweryn Caputa przelobował Filipa Wichmana, a piłka trafiła w poprzeczkę.

Co nie udało się gospodarzom w pierwszej części spotkania, powiodło się w drugiej, bowiem po godzinie gry doprowadzili oni do remisu. Po rzucie rożnym piłkę do siatki niebiesko-czerwonych skierował głową Filip Wiśniewski.

Dziesięć minut później gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Na szczęście tym razem po strzale Wiśniewskiego z doskonałej strony pokazał się opolski bramkarz, który wybił futbolówkę. Zamiast tego drugiego gola zdobyła Odra, a konkretnie 19-letni Adrian Droszczak, który wykorzystał dośrodkowanie z rożnego. Niestety, opolanie nie cieszyli się zbyt długo z takiego wyniku, bo już dwie minuty później wyrównał, również po rzucie rożnym, Damian Zdolski.

W końcówce obie drużyny mogły jeszcze przechylić losy meczu na swoją korzyść, niestety doskonałej okazji nie wykorzystał Dawid Wolny, który nie trafił do pustej bramki. Z kolei bielszczanie mogli wygrać po strzale z rzutu wolnego Marcina Czaickiego, lecz piłka trafiła w słupek.

Tym samym Odra zremisowała drugi wyjazdowy mecz z rzędu z ekipą z czołówki. Przypomnijmy, że przed tygodniem w Bytomiu w starciu z prowadzącą w tabeli tamtejszą Polonią padł remis 1:1. Opolanie mogą podwójnie żałować, że w dzisiejszym meczu nie zdobyli kompletu punktów, mieli bowiem szansę na zmniejszenie straty do lidera - gdyż Polonia zremisowała dziś w derbach Bytomia z Szombierkami 0:0.

Ten drugi zespół będzie najbliższym rywalem Odry, a spotkanie odbędzie się już w piątek na stadionie przy ul. Oleskiej - po raz pierwszy w tym sezonie - przy sztucznym oświetleniu. Początek meczu o godz. 19.

BKS Stal Bielsko-Biała - Odra Opole 2:2 (0:1)

Bramki: Wiśniewski (60.), Zdolski (75.) - Deja (8., karny), Droszczak (73.)

Stal: Kozik - Dzionsko Ż, Szczurek, Sornat, Zdolski Ż, Wiśniewski (90. Zelek), Czaicki, Sobala (75. Dancik), Karcz, Brychlik (75. Lewandowski), Caputa (85. Luke)

Odra: Wichman - Droszczak Ż, Michniewicz, Gawron, Brusiło, Flejterski, Deja Ż (81. Cieluch), Peroński, K. Gancarczyk (46. M. Gancarczyk), J. Gancarczyk, Kocur (76. Wolny)