Nasi piłkarze mają powody do zadowolenia, niestety nie wszyscy

Po sobotnich meczach w II i III lidze w doskonałych nastrojach są futboliści i kibice Ruchu Zdzieszowice oraz Małejpanwi Ozimek. Nieco mniej zadowoleni mogą być sympatycy MKS-u Kluczbork i Odry Opole, fatalne nastroje panują z kolei w Graczach.
Pogrom w Zdzieszowicach

Zdecydowanie najlepiej z naszych zespołów futbolowych zaprezentowali się dziś gracze Ruchu Zdzieszowice, którzy co prawda już po czterech minutach przegrywali z Grunwaldem Ruda Śląska, ale później odwrócili losy spotkania. Wyrównująca bramkę zdobył już w 9. minucie Łukasz Damrat, a jeszcze przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Mateusza Szatkowskiego w 43. minucie.

Po godzinie meczu znów był remis, ale ostatnie 30 minut to wręcz koncertowa gra Zdzichów. W 63. minucie gola na 3:2 strzelił Dawid Kiliński, kwadrans przed końcem podwyższył Wojciech Dudek, a potem do siatki Grunwaldu jeszcze dwukrotnie trafił Tomasz Damrat i ostatecznie Ruch zwyciężył aż 6:2.

Dzięki tej wygranej nasza drużyna awansowała na trzecią pozycję w tabeli III ligi opolsko-śląskiej i zmniejszyła stratę do prowadzącej dwójki, która dziś zgodnie straciła punkty. Lider rozgrywek, Polonia Bytom, w derbach miasta bezbramkowo zremisował z Szombierkami, z kolei Odra Opole po zaciętym spotkaniu zremisowała 2:2 w Bielsku-Białej z inną ekipą z czołówki, miejscowym BKS-em Stalą. Więcej na temat tego spotkania TUTAJ.

MKS stracił pozycję lidera

Remis padł również w II-ligowym pojedynku MKS-u Kluczbork z Zagłębiem Sosnowiec. Na stadionie przy ul. Sportowej w Kluczborku kibice nie przeżyli zbyt wielu emocji, a żadnej z drużyn nie udało się trafić do bramki. Najbliżej tego byli Piotr Burski z MKS-u w 25. minucie i Marcin Sierczyński z Zagłębia w doliczonym czasie meczu. W tym pierwszym przypadku piłka wylądowała jednak na poprzeczce, a w tym drugim - na słupku.

Strata punktów spowodowała, że biało-niebiescy stracili pozycję lidera II ligi. Na pierwsze miejsce w tabeli wskoczył Rozwój Katowice, który pokonał dziś Limanovię Limanowa 4:1. Ekipa z Kluczborka spadła na drugą pozycję, ale ma tyle samo (27) punktów co Rozwój. "Oczko" mniej mają trzeci Energetyk ROW Rybnik i czwarta Siarka Tarnobrzeg.

Przełamanie Małejpanwi, Skalnik zdemolowany

W zupełnie odmiennych nastrojach swoje wyjazdowe sobotnie spotkania kończyły dwie ostatnie drużyny w tabeli III ligi, Małapanew Ozimek i Skalnik Gracze. Ten pierwszy zespół po pięciu porażkach z rzędu w końcu zainkasował komplet punktów, pokonując Polonię Łaziska Górne 2:1. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, w której do siatki miejscowych trafili Tomasz Robak (30. minuta) i Dawid Czapliński (43.). W 53. minucie bramkę kontaktową strzelił Jacek Jarnot, ale gospodarze nie zdołali już wyrównać.

Trwa niestety fatalna seria Skalnika, który po raz kolejny wysoko przegrał, i jest to już piąta porażka piłkarzy z Graczy z rzędu. Tym razem nasz zespół został rozgromiony w Pawłowicach Śląskich przez miejscowy Pniówek aż 5:0. Warto dodać, że w ostatnich pięciu pojedynkach ligowych skalnicy strzelili tylko jedną bramkę, a stracili aż 20.

Pozostałe wyniki 16. kolejki III ligi opolsko-śląskiej

Szombierki Bytom - Polonia Bytom 0:0, Ruch II Chorzów - GKS Jastrzębie 2:1 (0:0), Skra Częstochowa - Górnik II Zabrze 2:2 (0:1), Rekord Bielsko-Biała - Górnik Mysłowice 4:1 (1:0). Spotkania Piast II Gliwice - Swornica Czarnowąsy oraz Podbeskidzie II Bielsko-Biała - LKS Czaniec odbędą się w niedzielę.