Takiego meczu w tym roku nie było. Odra zagra przy... oświetleniu elektrycznym [WIDEO]

Nietypowy sposób na promocję pojedynku z Szombierkami Bytom wybrała opolska Odra. Plakat meczowy stylizowany na dawne lata, specjalne bilety czy fiat 125p zapowiadający spotkanie w stylu ?tamtej epoki?.


Okazja jest wyjątkowa, bo opolanie, wicelider rozgrywek III ligi opolsko-śląskiej, zmierzą się z Szombierkami Bytom. Klubem z bardzo bogatą historią (m.in. mistrzostwo Polki w sezonie 1979/1980), który - tak jak Odra - powrócił do rozgrywek po upadku. O ile jednak klub z Opola rozpoczynał od IV ligi, Szombierki miały znacznie utrudnione zadanie, bowiem startowały od klasy B.

W ubiegłym sezonie bytomianie z trudem utrzymali się w III lidze, w tym plasują się w środku stawki, ale potrafią zaskoczyć. Dość powiedzieć, że tydzień temu bezbramkowo zremisowali z liderem Polonią Bytom, a wcześniej wysoko wygrali m.in. z Górnikiem Mysłowice 5:2 i Grunwaldem Ruda Śl. 0:4, by przegrać z ostatnim w tabeli Skalnikiem Gracze 0:1 (to jedyne zwycięstwo naszego zespołu w tym sezonie). Zresztą co ciekawe, z zespołami z Opolszczyzny piłkarze Szombierek radzą sobie słabo, przegrali także ze Swornicą Czarnowąsy i Ruchem Zdzieszowice (po 1:2), pokonali za to Małąpanew Ozimek (1:0).

Dzisiejszy pojedynek z Opolu zapowiada się wyjątkowo, choćby ze względu na to, że po raz pierwszy od roku piłkarze zagrają przy sztucznym oświetleniu. Początek spotkania na stadionie przy ul. Oleskiej o godz. 19. O tej samej porze zagra dziś także prowadząca w rozgrywkach Polonia, która podejmie Skrę Częstochowa.

Wcześniej, bo już o 13.30, na boisko wybiegną piłkarze Skalnika Gracze, który podejmą na swoim stadionie Polonię Łaziska Górne. Pozostałe nasze zespoły swoje spotkania 17. kolejki rozegrają w niedziele. O godz. 13 w Krasiejowie dojdzie do derbów Opolszczyzny, w których Małapanew Ozimek zmierzy się z Ruchem Zdzieszowice. O tej samej porze rozpocznie się także mecz w Czarnowąsach, gdzie Swornica podejmie BKS Stal Bielsko-Biała.