Z kim piłkarze Odry lub Ruchu mogą walczyć o II ligę?

Co prawda do zakończenia rozgrywek III ligi jeszcze bardzo dużo czasu, a tym bardziej do triumfu w niej którejkolwiek z drużyn, ale już teraz rozwiązano przynajmniej jedną niewiadomą. Rozlosowano bowiem zestaw par barażowych o awans szczebel wyżej.
Przypomnijmy, iż promocję do II ligi uzyskają tylko cztery zespoły, a czwarty poziom jest podzielony na osiem grup. Jasne jest więc, iż połowa mistrzów poszczególnych z nich będzie musiała zostać wyeliminowana. Dlatego też w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej dokonano losowania zestawu repasaży.

Dzięki temu już teraz można przynajmniej przeprowadzić symulację, z kim zagra zwycięzca opolsko-śląskiej grupy. Tym bardziej iż niemalże na półmetku sezonu szanse - spośród naszych ekip - mają na to dwie: Odra Opole (drugie miejsce) i Ruch Zdzieszowice (czwarty w stawce).

Jeśli którejś z tych drużyn by się to udało, to w barażu o awans na trzeci szczebel spotkałaby się z mistrzem grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Tam z kolei jest jednak jeszcze bardziej zagmatwana sytuacja aniżeli w przypadku "naszej". Co prawda na ten moment prowadzi Start Warlubie, ale choćby nad szóstą w stawce Spartą Brodnica ma tylko cztery punkty przewagi. Przedzielają je jeszcze kolejno Wda Świecie, Nielba Wągrowiec, Sokół Kleczew i Warta Poznań.

Do dwumeczu doszłoby najprawdopodobniej w pierwszej połowie czerwca 2015 roku.

Warto odnotować, iż w pozostałych parach mistrz grupy dolnośląsko-lubuskiej (aktualnie prowadzi w stawce Formacja Port 2000 Mostki) zagra z najlepszym z grupy pomorsko-zachodniopomorskiej (Gwardia Koszalin/Bałtyk Gdynia), triumfator lubelsko-podkarpackiej (Karpaty Krosno) z numerem jeden w podlasko-warmińsko-mazurskiej (Olimpia Zambrów), a zwycięzca łódzko-mazowieckiej (Radomiak Radom) z mistrzem małopolsko-świętokrzyskiej (Wisła Sandomierz).