III liga dokończona: jedno zwycięstwo, dwie porażki

Z uwagi na Święto Zmarłych 17. kolejka III ligi opolsko-śląskiej została rozłożona na trzy dni. Z tym że rozbito ją dosyć nietypowo, albowiem w sobotę wszystkie drużyny miały wolne, a grały w piątek i niedzielę.
I tak 31 października - o czym już pisaliśmy - najpierw Skalnik Gracze pokonał 3:2 na swoim stadionie Polonię Łaziska Górne (dwie bramki Damiana Lenkiewicza i gol Łukasza Mrozińskiego), a kilka godzin później Odra Opole odprawiła Szombierki Bytom 2:0 (trafienia Krzysztofa i Mateusza Gancarczyków).

Seria spotkań została dokończona w niedzielę. I tak w Krasiejowie doszło do derbów Opolszczyzny, w których Małapanew Ozimek mierzyła się z Ruchem Zdzieszowice, a w Czarnowąsach Swornica podejmowała BKS Stal Bielsko-Biała.

W pierwszym z tych spotkań zdecydowanym faworytem byli przyjezdni. I choć wywiązali się ze swojego zadania, albowiem wygrali 2:1, to też nie mieli wcale łatwej przeprawy, a wręcz przeciwnie. Co prawda wyszli na prowadzenie już w 10. minucie po golu Mateusza Szatkowskiego, a jeszcze przed przerwą podwyższył Jakub Czajkowski, ale po zmianie stron miejscowi przycisnęli i też mieli swoje szanse. Wykorzystali tylko jedną, gdy na kwadrans przed końcem po indywidualnej akcji pięknym strzałem popisał się Bogusław Borowiec. Na więcej ekipa Zdzichów już im nie pozwoliła.

Natomiast w Czarnowąsach gospodarze zostali rozbici przez czołową od lat drużynę tego poziomu 0:5, a losy spotkania tak naprawdę rozstrzygnęły się na przełomie pierwszej i drugiej połowy, gdy do bramki miejscowych dwukrotnie trafił Filip Wiśniewski (odpowiednio 43. i 48. minuta). Następnie wynik podwyższył Przemysław Brychlik, po chwili hat tricka skompletował Wiśniewski, a dobił ich Kamil Karcz.

Dzięki takim wynikom Odra zajmuje drugie miejsce w tabeli, Ruch jest czwarty, Swornica 15., Skalnik 19., a Małapanew 20.