Znane są terminy największych przyszłorocznych imprez sportowych w Opolu

Organizatorzy Opolskiej Gali Żużla na Lodzie oraz Maratonu Opolskiego podali już terminy, w których odbędą się obie imprezy.
Żużlowe silniki zaryczą na Toropolu w sobotę, 7 lutego. To właśnie tego dnia na naszym lodowisku odbędzie się już jedenasta edycja charytatywnej Opolskiej Gali Żużla na Lodzie. Co prawda po tegorocznej, jubileuszowej, dziesiątej imprezie organizatorzy zapowiadali, że to koniec, ale ostatecznie dali namówić się na zorganizowanie kolejnej edycji.

Nie ma wątpliwości, że kibice cieszą się z takiej decyzji pomysłodawców i organizatorów Andrzeja Hawryluka i Piotra Żyty, co udowadniają, choćby zapełniając rok w rok trybuny lodowiska niemalże do ostatniego miejsca. Nie inaczej będzie zapewne i tym razem. A najpewniej nie przeszkodzi w tym nieco zmieniony termin, bowiem dotychczas impreza odbywała się w styczniu.

Nieco ponad trzy miesiące później, dokładnie w niedzielę, 17 maja, na ulicach Opola pojawią się z kolei biegacze, którzy wezmą udział w Maratonie Opolskim. Co prawda tradycja biegu jest krótsza niż w przypadku gali lodowej, bo zostanie on rozegrany dopiero po raz piąty. Niemniej jednak maraton na ulicach stolicy województwa na stałe wpisał się już do kalendarza opolskich imprez sportowych.