Nocne pływanie w Akwarium w Opolu [ZDJĘCIA]

Na krytej pływalni już po raz szósty odbyły się otwarte drużynowe mistrzostwa Opola w nocnym pływaniu długodystansowym. I znowu cieszyły się ogromnym powodzeniem, bowiem w zawodach wzięło udział 82 pływaków i pływaczek.
Wszyscy walczyli w podzielonych na osiem dziesięcioosobowych drużyn w męsko-żeńskich składach. Ich celem było pokonanie dowolnym stylem w konwencji sztafety jak najdłuższego dystansu w czasie 45 minut. Co ciekawe najstarszy uczestnik miał 77 lat, a najmłodszy osiem.

Wszystkich dopingowała licznie zebrana widownia. - Atmosfera była bardzo fajna, zresztą jak co roku. Zarówno pływacy, ludzie na trybunach, jak i my sami - wszyscy się doskonale bawią - podkreślał z radością Sławomir Kożuszko, dyrektor MOSiR-u, który był organizatorem zmagań.

Puchar imienia dyrektora za zajęcie pierwszego miejsca wywalczyła drużyna Zryw - WOPR Opole, która osiągnęła wynik 4 325 metrów, a wystąpiła w składzie: Grzegorz Cybiński, Jacek Kościelak, Marcin Kowalski, Michał Perka, Mateusz Roman, Matylda Roman, Mariusz Setnicki, Michał Szyndler, Wojciech Wieczorek, Szymon Wojak.

Druga lokata przypadła przyjezdnej ekipie ZRS Gogolin, a na trzecim miejscu podium stanęło Towarzystwo Pływackie Masters Opole. - Rywalizacja była niezwykle zacięta. Różnica pokonanego dystansu była niewielka. Tym bardziej zapraszany do udziału we współzawodnictwie w roku przyszłym - cieszył się z kolei Janusz Sowiński, kierownik obiektu.

Warto odnotować, iż kolejne miejsca zajęły Publiczne Gimnazjum nr 5, 10 Brygada Logistyczna, Grajdół Malina, Barabasz Team i Shark Swim.