Tylko Olimp i TOR dostosowały się do Gwardii

To był średnio udany weekend dla naszych zespołów piłki ręcznej. Z siedmiu ekip występujących w I i II lidze wygrały cztery, natomiast trzy poniosły porażki.
O zwycięstwie Gwardii Opole pisaliśmy jużTUTAJ . Triumfem może pochwalić się również Olimp Grodków, także występujący na zapleczu Superligi. Podopieczni Piotra Mieszkowskiego pokonali bowiem na wyjeździe SPR Tarnów 29:27 i awansowali na czwarte miejsce w tabeli grupy B. Do wygranej poprowadził ich tym razem Łukasz Gradowski, który rzucił osiem bramek, a mocno wspierał go z sześcioma trafieniami Marcin Biernat. Ponadto barw grodkowian bronili: Kolanko 3, Piech 3, Żubrowski 3, Bujak 2, T. Biernat 2, P. Biernat 1, Maciejewski 1, Górny, Ogorzelec, Świerczyński, Urban oraz bramkarze Romatowski, Wasilewicz, Łągiewka.

Poziom niżej zwraca uwagę wysoka wygrana 35:22 - i to na wyjeździe - ASPR-u Zawadzkie nad Grunwaldem Poznań. Do tego kolejny raz bramkarzy rywali do wściekłości doprowadzał Łukasz Płonka, kończąc mecz z 13 golami! Już tak dobrze nie było w przypadku Orlika Brzeg i OSiR-u Komprachcice. Pierwsza z tych ekip przegrała u siebie z Liderem Swarzędz 29:32, a druga uległa w Lubinie rezerwom Zagłębia 22:30.

Natomiast u pań TOR Dobrzeń Wielki pokonał u siebie zaplecze Ruchu Chorzów 35:28 i wciąż prowadzi w swojej grupie II ligi. A co ciekawe, to właśnie z tym zespołem zmierzą się w środę nasze dziewczęta w ramach I rundy Pucharu Polski... i znowu zagrają w roli gospodyń. Z kolei Otmęt Krapkowice nie sprostał SPR-owi II w Olkuszu 21:34.