W Święto Niepodległości grają piłkarze i hokeiści. Przyjdź pokibicować

Nietypowo, bo we wtorek, rozegrana zostanie 19. kolejka III ligi opolsko-śląskiej. U siebie wystąpią futboliści z Opola, Ozimka i Graczy. Dziś zagrają także hokeiści Orlika Opole.
III-ligowi piłkarze na odpoczynek nie mieli zbyt wiele czasu, bo poprzednia kolejka odbyła się w minioną sobotę. A już trzy dni później znów wybiegną na boiska, aby rozegrać ostatnią kolejkę rundy jesiennej. Choć to już koniec pierwszej części rozgrywek, nie oznacza to, że nie będzie więcej emocji piłkarskich, bo zgodnie z terminarzem w tym roku odbędą się jeszcze awansem dwie pierwsze kolejki rundy wiosennej, które zostaną rozegrane w najbliższy i w przyszły weekend.

Grają piłkarze...

Zanim to nastąpi, dziś futbolistów czeka zakończenie pierwszej części rozgrywek. Z pięciu naszych zespołów występujących na czwartym szczeblu u siebie zagrają trzy. O godz. 13 na stadionie przy ul. Oleskiej w Opolu prowadząca w tabeli Odra podejmie dziewiąty Pniówek Pawłowice Śląskie, który w sobotę niespodziewanie, by nie powiedzieć sensacyjnie, pokonał ówczesnego lidera - Polonię Bytom 3:2. O tej samej porze rozpocznie się także spotkanie w Graczach, gdzie przedostatni Skalnik zagra z będącym tuż nad strefą spadkową Podbeskidziem II Bielsko-Biała. Również o godz. 13 rozpocznie się spotkanie w Krasiejowie, gdzie swoje pojedynki rozgrywa Małapanew Ozimek. Ostatni zespół w tabeli podejmie inne rezerwy klubu z ekstraklasy - Ruch II Chorzów, który w tabeli plasuje się na dziesiątej pozycji.

Mecz z zespołem rezerw - Górnikiem II Zabrze - czeka także graczy Ruchu Zdzieszowice, z tą różnicą, że to spotkanie odbędzie się na wyjeździe. Wyjazd do województwa śląskiego czeka także graczy Swornicy Czarnowąsy, którzy zmierzą się w Jastrzębiu Zdroju z miejscowym GKS-em.

... i hokeiści

To nie koniec emocji dla kibiców, bo od godz. 10 na Toropolu rozgrywany będzie Ogólnopolski Turniej Minihokeja pod patronatem Stanisława Smajdy. W zmaganiach wystąpią najmłodsi hokeiści (rocznik 2005 i młodsi), a poza gospodarzami, Orlikiem Opole, wystąpią także drużyny: JKH Jastrzębie, Polonii Bytom, Zagłębia Sosnowiec i Naprzodu Janów.

Na lód wyjdą dziś także seniorzy Orlika, którzy zmierzą się w Sanoku z mistrzem Polski Ciarko PBS Bank. Spotkanie pierwotnie miało się odbyć 21 listopada, ale zostało przełożone, ponieważ w tym terminie rywale grają w Pucharze Kontynentalnym. Warto przypomnieć, że w dwóch dotychczasowych pojedynkach obu ekip na Toropolu opolanie sensacyjnie wygrali 6:4, a w Sanoku minimalnie przegrali 1:2.

Kolejne spotkanie ekstraklasy czeka orlików już w czwartek, kiedy podejmą na własnym lodowisku Unię Oświęcim. Bezpośrednią transmisję z tego meczu przeprowadzi TVP Sport.

Święto Niepodległości na sportowo

A dla tych, którzy nie lubią kibicować, ale sami wolą uprawiać sport, opolski MOSiR organizuje Rodzinny Bieg Niepodległości i marsz nordic walking na stadionie lekkoatletycznym (ul. Sosnkowskiego). Zapisy prowadzone będą od godz. 10, początek imprezy o godz. 11. Więcej informacji na ten temat TUTAJ.