Odra odprawiła z kwitkiem kolejnego rywala. Wystarczyło 40 minut [WIDEO]

To było spotkanie w stylu łatwych, lekkich i przyjemnych. Piłkarze z Opola nie mieli żadnych kłopotów z pokonaniem Pniówka Pawłowice Śląskie, a kwestię zwycięstwa rozstrzygnęli praktycznie w 40 minut. Po pierwszej części sezonu Odra prowadzi w tabeli III ligi opolsko-śląskiej.
Już w dziewiątej minucie wtorkowego pojedynku przy ul. Oleskiej bliski zdobycia gola był Radosław Flejterski, ale minimalnie przestrzelił. Dwie minuty później większą precyzją popisał się Krzysztof Gancarczyk i po doskonałym podaniu Rafała Brusiły umieścił piłkę w siatce.

Potem okazję do podwyższenia wyniku mieli Marek Gładkowski, ponownie Krzysztof Gancarczyk i jego starszy brat Janusz, a kolejną bramkę około 600 kibiców, którzy zasiedli na trybunach, obejrzało w 35. minucie. Wówczas to Sebastian Deja wykorzystał zamieszanie w polu karnym Pniówka oraz zbyt krótkie wybicie piłki i potężną bombą zdobył drugiego gola. Pięć minut później zwycięstwo Odry praktycznie przypieczętował Krzysztof Gancarczyk, który z najbliższej odległości, pomiędzy nogami bramkarza gości, umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie kibice nie przeżyli zbyt wielu emocji, na boisku pojawili się zmiennicy, a opolanie spokojnie kontrolowali wynik. Momentami wyglądało to jak trening, piłka jak po sznurku wędrowała między zawodnikami Odry, a bliscy podwyższenia wyniku byli m.in. Gładkowski, Deja i Dawid Wolny, ale ostatecznie więcej goli nie padło.

Było to oficjalne zakończenie pierwszej części sezonu 2014/2015. Na półmetku podopieczni trenera Zbigniewa Smółki mają imponujący bilans, przegrali ledwie dwa spotkania (oba na wyjeździe), cztery zremisowali i aż 13 zwyciężyli. Odra wygrała właśnie trzeci mecz z rzędu, a niepokonana jest od początku września, czyli od jedenastu pojedynków z rzędu.

Przed naszą drużyną jeszcze dwa spotkania rozgrywane awansem z rundy wiosennej. Już w sobotę o godz. 13 ostatni mecz w tym roku na stadionie przy ul. Oleskiej z Polonią Łaziska Górne, z którą - przypomnijmy - Odra wygrała na wyjeździe aż 6:1. W przyszłą sobotę niebiesko-czerwonych czekają jeszcze wyjazdowe derby w Zdzieszowicach z Ruchem. A tydzień potem, również wyjazdowe, spotkanie okręgowego Pucharu Polski z Jednością Rozmierka.

Odra Opole - Pniówek Pawłowice Śl. 3:0 (3:0)

Bramki: Krzysztof Gancarczyk (11.), (40.), Sebastian Deja (35.)

Odra: Wichman - Droszczak, Michniewicz, Gawron, Brusiło, Flejterski, Deja, Peroński (46. Garyga), (62. Wolny), K. Gancarczyk (46. M. Gancarczyk), J. Gancarczyk (46. M. Cieluch), Gładkowski

Pniówek: Podolak - Halama (46. Oszek Ż), Kukla Ż, Lalko Ż, Słaby Ż, Szczyrba Ż, Gać (66. Zyzak), Kostecki, Kucharski (66. Benauer), Sobczak, Ciuberek (62. Goik)