Na półmetku rozgrywek Odra liderem, Ruch wiceliderem III ligi!

Ostatnia kolejka pierwszej rundy III ligi opolsko-śląskiej przyniosła kilka niespodziewanych wyników. Z zespołów z czołówki wygrali tylko piłkarze z Opola i Zdzieszowic. Punkty straciły zgodnie wszystkie kolejne ekipy: Polonia Bytom, BKS Stal Bielsko-Biała, Skra Częstochowa, Rekord Bielsko-Biała, GKS Jastrzębie i Górnik II Zabrze.
Przypomnijmy, że w Święto Niepodległości na stadionie przy ul. Oleskiej piłkarze Odry pokonali Pniówek Pawłowice Śląskie 3:0. Bramki w tym spotkaniu zdobywali Krzysztof Gancarczyk (dwie) i Sebastian Deja. Wygrał także nasz drugi zespół z czołówki tabeli Ruch Zdzieszowice, który pokonał w Zabrzu rezerwy miejscowego Górnika 2:0. Gole dla Zdzichów zdobyli Dawid Kiliński już w trzeciej minucie spotkania i Mateusz Szatkowski w 45. Pojedynek był okazją do spotkania się dwóch braci bramkarzy: Grzegorza (Górnik) i Tomasza (Ruch) Kasprzików, a jak się okazało, z lepszej strony zaprezentował się ten młodszy, który zachował czyste konto.

Kolejka niespodzianek

Wszystkie pozostałe zespoły z czołówki niespodziewanie zawiodły. Trwa czarna seria Polonii Bytom, która jeszcze niedawno zdecydowanie prowadziła w rozgrywkach, mając kilka punktów przewagi. Tymczasem poloniści nie wygrali pięciu ostatnich meczów z rzędu (trzy remisy, dwie porażki) i spadli na trzecie miejsce w tabeli. Do Odry tracą aktualnie już pięć punktów, do Zdzichów jedno "oczko". Dziś piłkarze z Bytomia prowadzili na własnym stadionie z Polonią Łaziska Górne po golu Rafała Sadowskiego w 25. minucie, ale tuż po przerwie wyrównał Krzysztof Suchecki i mecz zakończył się remisem 1:1.

Co ciekawe, obie te drużyny już w sobotę zagrają z naszymi zespołami. Ekipa z Łazisk zagości na stadionie przy ul. Oleskiej w Opolu (godz. 13), a bytomianie podejmą w meczu na szczycie wicelidera ze Zdzieszowic.

Niespodziewanym, bezbramkowym remisem zakończyło się dziś także spotkanie czwartego w tabeli BKS-u Stali Bielsko-Biała z walczącym o utrzymanie Górnikiem Mysłowice. Porażkę zaliczyła z kolei piąta w III lidze Skra Częstochowa, która przegrała 0:1 w Bytomiu z Szombierkami (gola na wagę trzech punktów zdobył Marek Kasprzyk). Przegrał również szósty Rekord Bielsko-Biała, który uległ w Rudzie Śląskiej tamtejszemu Grunwaldowi 2:4. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się w tym meczu Kamil Ciołek z Grunwaldu.

Punkty Skalnika i Swory

Poza futbolistami ze Zdzieszowic z rezerwami klubów z ekstraklasy zmierzyli się dziś także dwaj inni III-ligowcy z Opolszczyzny: Skalnik Gracze i Małapanew Ozimek. Sytuacja na stadionie w Graczach zmieniała się jak w kalejdoskopie, bo miejscowi po pół godzinie gry i golu Arkadiusza Gibały prowadzili. Później do głosu doszli gracze Podbeskidzia II Bielsko-Biała, którzy w 61. minucie wyrównali po trafieniu Dariusza Kołodzieja, a dziesięć minut później po bramce z rzutu karnego Macieja Felscha wyszli na prowadzenie. Remis dla Skalnika uratował sześć minut przed końcem Radosław Szypuła.

Mniej szczęścia mieli piłkarze z Ozimka, którzy w Krasiejowie (tam rozgrywają swoje spotkania) prowadzili z Ruchem II Chorzów od 26. minuty po trafieniu Bogusława Borowca. Niestety wyrównał w 78. minucie Patryk Lipski, a zwycięskiego gola gości zdobył w doliczonym czasie gry Wołodymyr Tanczyk.

Remisem zakończyło się z kolei spotkanie naszego ostatniego III-ligowca Swornicy Czarnowąsy, która w Jastrzębiu-Zdroju zremisowała 1:1 z miejscowym GKS-em. Bramki w tym spotkaniu zdobywali Mateusz Jędrzejczyk (dla Swornicy) w 62. minucie i Adrian Kopacz (dla GKS-u) w 82. minucie. Warto jeszcze dodać, że niemalże przez całą drugą połowę Swora grała w osłabieniu po czerwonej kartce Marcela Surowiaka.

Grand bramek

Najskuteczniejsi w tej kolejce okazali się z kolei piłkarze LKS-u Czaniec, którzy aż 5:1 pokonali rezerwy Piasta Gliwice, a hat-trickiem popisał się Dawid Hałat. Goście z Gliwic honorowego gola zdobyli w samej końcówce w rzutu karnego. Sześć bramek padło także we wspomnianym wyżej pojedynku Grunwaldu z Rekordem (4:2).