II-ligowe kluby żużlowe już się zbroją

Mimo że nie wiadomo jeszcze do końca, jaki będzie kształt II ligi żużlowej w sezonie 2015. Już powoli kształtują się składy poszczególnych zespołów, które na tym poziomie wystąpią lub chcą wystąpić.
W najciekawszej sytuacji jest obecnie chyba klub z Częstochowy. Włókniarz może liczyć na swoich wychowanków, będących jeszcze w wieku juniora - Huberta Łęgowika, Rafała Malczewskiego, Oskara Polisa, Przemysława Portasa, Tymoteusza Kasprzyka i Bartosza Pycha. Klub chciał zatrzymać najlepszego ze swoich młodzieżowców Artura Czaję, jednak to raczej niewykonalne. Do zespołu przymierzani są z kolei Dawid Stachyra, David Bellego i Peter Karlsson. Mówi się również o powrocie wychowanka Borysa Miturskiego.

Drugi z zespołów zdegradowanych do najniższej klasy rozgrywkowej Wybrzeże Gdańsk być może również oprze skład na swoich wychowankach. Na ten moment ważne kontrakty mają Patryk Beśko, Aureliusz Bieliński, Dominik Kossakowski, Kamil Matyjas i Krzysztof Wittstock. Odejść ma najlepszy z młodych jeźdźców Krystian Pieszczek. Na stanowisko szkoleniowca być może powróci z kolei Grzegorz Dzikowski.

Działacze Wandy Kraków zaraz po zakończeniu rozgrywek ligowych zaproponowali kontrakt Duńczykowi Kennethowi Hansenowi. Zawodnik związał się z klubem na najbliższe dwa lata. Kolejne kontrakty podpisali również Rafał Trojanowski i Karol Baran. Tym samym zespół spod Wawelu utrzymał trzech najmocniejszych zawodników z sezonu 2014.

Victoria Piła dogadana jest już z trzema zawodnikami: Zigą Kovacicem, Kacprem Grzegorczykiem i Arkadiuszem Pawlakiem. Zadowolony ze współpracy z klubem jest również były żużlowiec Kolejarza Opole Witalij Biełousow. Być może więc występować będzie drugi sezon z rzędu w plastronie Victorii. Trenerem będzie Janusz Michaelis.

Kolejarz Rawicz, prowadzony przez Henryka Jaska, jako priorytety stawia sobie na najbliższy sezon utrzymanie Eduarda Krcmara i Sebastiana Niedźwiedzia.

Całkowitą niewiadomą jest z kolei KMŻ Lublin, zarówno jeśli chodzi o skład, jak i o to, w której lidze wystartuje. Być może bowiem zespół będzie chciał "przy zielonym stoliku" załatwić utrzymanie w I lidze. Od tego też uzależniony jest skład. Klub deklaruje chęć utrzymania kadry z tego sezonu.

Również KSM Krosno jak na razie nie chwali się ruchami transferowymi. Klub zaproponować ma kontrakt Clausowi Vissingowi. Szansę na pozostanie mają też Marcin i Tomasz Rempałowie oraz Mariusz Fierlej. Zespół poprowadzić ma Ireneusz Kwieciński.

Jak już pisaliśmy wcześniej, na informacje dotyczące regulaminu czekają działacze Kolejarza Opole. Przypomnijmy, że na ten moment klub chce zatrzymać młodzieżowca Damiana Dróżdża i menedżera Marcina Sekulę. W pierwszym przypadku może być to jednak bardzo trudne, bowiem zawodnik w minionym sezonie zanotował duży progres i cieszy się sporym zainteresowaniem innych klubów, w tym z wyższych klas rozgrywkowych. Do dyspozycji pozostaje jeszcze Michał Kordas, wychowanek klubu, który w przyszłym roku będzie miał 20 lat. Zawodnik jednak po kontuzji barku nie występował przez większość sezonu 2014.

Składy drużyn będą mogły się jeszcze zmienić w trakcie sezonu: od 15 do 31 maja, od 15 do 31 lipca i od 1 do 15 września - wtedy otwarte będą okna transferowe. Prócz tego oczywiście każdy z klubów będzie miał możliwość wypożyczać zawodników w trakcie rozgrywek.