Sport.pl

W Opolu wiosna zaczyna się już w listopadzie

Pierwszy oficjalny mecz rundy wiosennej będzie dla piłkarzy Odry równocześnie ostatnim w tym roku na stadionie przy ul. Oleskiej. W sobotę o godz. 13 podejmą oni Polonię Łaziska Górne. Jeśli wygrają, zapewnią sobie pierwsze miejsce w tabeli w przerwie zimowej.
Zdecydowanym faworytem sobotniego pojedynku są gospodarze, którzy nie tylko prowadzą w tabeli (Polonia jest na miejscu jedenastym), wygrali trzy ostatnie spotkania, a niepokonani są od 11 meczów z rzędu, ale zupełnie niedawno wysoko wygrali w Łaziskach Górnych. Przypomnijmy, że niespełna dwa miesiące temu, pod koniec września, Odra rozgromiła ekipę Polonii aż 6:1, co jest jej najwyższą wygraną w tym sezonie.

W rewanżu przy Oleskiej niebiesko-czerwoni także nie powinni mieć kłopotów z rywalami, zwłaszcza że ostatnio spisują się oni słabo. W pięciu poprzednich meczach zdobyli zaledwie dwa "oczka", a przegrali w tym czasie m.in. z dwoma ostatnimi ekipami w tabeli - Małąpanwią Ozimek (1:2) i Skalnikiem Gracze (2:3). Zwycięstwo Odry ma o tyle duże znaczenie, że zapewni naszym piłkarzom pozycję lidera tabeli III ligi opolsko-śląskiej w przerwie zimowej. Dodajmy, że w tym roku przed futbolistami z Opola jeszcze dwa spotkania: w przyszłą sobotę derby w Zdzieszowicach z Ruchem i tydzień potem wyjazdowy mecz okręgowego Pucharu Polski z Jednością Rozmierka.

W sobotę równolegle z meczem w Odry rozgrywany będzie także niezwykle ciekawy pojedynek wicelidera ze Zdzieszowic w Bytomiu, z trzecią w tabeli Polonią. Pozostałe nasze drużyny występujące w III lidze również zagrają w sobotę o godz. 13. U siebie, czyli w Krasiejowie, wystąpią piłkarze z Ozimka, którzy podejmą inny zespół z czołówki - Rekord Bielsko-Biała. Wyjazdy czekają z kolei Skalnika Gracze, który zagra w Chorzowie z rezerwami Ruchu, oraz Swornicę Czarnowąsy, która zmierzy się w Czańcu z LKS-em.

Pojedynek na obcym stadionie czeka również naszego jedynego II-ligowca MKS Kluczbork. Plasujący się na trzecim miejscu w tabeli biało-niebiescy zmierzą się w sobotę w Mielcu z piątą Stalą. Jeśli uda im się przełamać passę czterech remisów z rzędu i w końcu wygrają, mają szansę na powrót nawet na pozycję lidera rozgrywek. Warto dodać, że jest to ostatni mecz ekipy z Kluczborka w pierwszej rundzie. Jednak podobnie jak poziom niżej także w II lidze jesienią zostaną rozegrane awansem jeszcze dwie kolejki z wiosny.

Więcej o: