Zaksa potwierdzi dziś zwyżkę formy? Raczej tak

O godz. 17 w hali Azoty siatkarze z Kędzierzyna-Koźla powalczą o piąte zwycięstwo z rzędu. Rywal Cerrad Czarni Radom raczej nie powinien sprawić niespodzianki i przerwać dobrej passy Zaksy.
Kędzierzynianie po fatalnej serii sześciu porażek z rzędu na początku sezonu, w ostatnich tygodniach prezentują się zdecydowanie lepiej. W tym czasie pokonali kolejno MKS Banimx Będzin (3:0), fiński Tiikerit Kokkola, AZS Olsztyn i Politechnikę Warszawską (po 3:1), a teraz walczą o piątą wygraną.

W odwrotnej sytuacji są podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia, który na samym początku sezonu grali rewelacyjnie, a po dwóch zwycięstwach 3:0 (z Effectorem Kielce i MKS-em Będzin) byli nawet sensacyjnym liderem PlusLigi.

Potem wszystko się załamało, a dość powiedzieć, że w siedmiu kolejnych spotkaniach Czarni wygrali tylko raz (z BBTS-em Bielsko-Biała 3:1), a na koncie mają obecnie cztery porażki z rzędu, choć trzeba przyznać, że z wymagającymi rywalami: Cuprum Lubin (1:3), Skrą Bełchatów (2:3), Resovią Rzeszów i Jastrzębskim Węglem (po 1:3). Nic dziwnego, że w tabeli radomianie są obecnie na dziewiątej pozycji, czyli dwa "oczka" niżej niż Zaksa, a taka sama jest także ich strata punktowa. Początek pojedynku w hali przy ul. Mostowej o godz. 17.

Warto jeszcze dodać, że dziś na parkiet wyjdą również pozostałe nasze drużyny siatkarskie występujące na szczeblu centralnym. W I lidze AZS PWSZ Stal Nysa podejmie we własnej hali (godzi. 18) wicelidera Krispol Września. A co ciekawe, mecz będzie transmitowany w TVP Sport.

W II lidze siatkarzy u siebie zagrają AZS Politechnika Opolska (hala przy ul. Małopolskiej, godz. 17) z Koksem Radlin, Juvenia Głuchołazy (hala przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej, godz. 18) z AZS-em Rafako Racibórz oraz UKS Strzelce Opolskie (hala przy ul. Kozielskiej, godz. 18) z liderem Czarnymi Katowice. Wyjazdy czekają z kolei zawodników Mickiewicza Kluczbork, którzy zmierzą się z Siatkarzem Oleśnica oraz siatkarki SMS-u LO 2 Opole, które zagrają z MKS-em Świdnica.