Sport można uprawiać także w nocy. Druga Opolska Doba Sportu

Od czwartku od godz. 19 do piątku do godz. 21 na kilku obiektach sportowych, i nie tylko, w Opolu odbędzie się II Doba Sportu. Wybór dyscyplin jest ogromny, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.
W ubiegłorocznej akcji wzięło udział ponad 500 osób, teraz można się spodziewać, że zainteresowanie będzie znacznie większe, bo i wybór dyscyplin jest jeszcze bogatszy. W sumie przez ponad 24 godziny w Opolu będzie można m.in. wziąć udział w zajęciach aerobiku, jogi, kajakarstwa, a także popływać, pobiegać, pojeździć na łyżwach, powiosłować na ergometrze, zagrać w szachy, poćwiczyć brazylijskie ju jitsu i Muai Thai, zagrać w turnieju futsalu, siatkówki, streetballu, bilardu czy kręgli, a to nie wszystko.

W ramach akcji rozegrany zostanie także mecz pokazowy Dziennikarze - Radni Miasta. Zajęcia odbywać się będą m.in. w hali kampusu PO przy ul. Prószkowskiej, na stadionie lekkoatletycznym, w Centrum Sportu, na pływalni Wodna Nuta, lodowisku Toropol, przystani kajakowej Gwardii, w Centrum Rozrywki Kubatura, a nawet w... akademiku Niechcic.

Organizatorem akcji jest AZS KU Politechniki Opolskiej, a przyłączyło się do niej kilka innych instytucji i klubów sportowych. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na specjalnym profilu na Facebooku. Szczegółowy program.