Zmiany kadrowe w Orliku Opole. Przybędzie Fin, odchodzi Rosjanin

Chociaż opolscy hokeiści mają już połowę sezonu zasadniczego za sobą, to klub wciąż poszukuje wzmocnień. Do naszej drużyny dołączy najprawdopodobniej Nikko Suroniemi z Finlandii.
- My go chcemy i on chce być u nas. Pozostaje tylko załatwienie tzw. papierkowej roboty - tłumaczy szkoleniowiec opolan Jacek Szopiński i wiele sobie obiecuje po tym defensorze.

- Wiadomo, że trening to nie to samo co mecz, ale podczas zajęć spisywał się naprawdę dobrze i wierzę, że naprawdę nam się przyda - mówi o zawodniku, który poprzedni sezon spędził w niezłej lidze duńskiej, a wcześniej grał cztery lata w Holandii.

Tym samym do drużyny na pewno nie trafi inny zagraniczny obrońca, Słowak Dominik Kramar. - Jego klub nie chciał go do nas ostatecznie puścić, a skoro dogadaliśmy się z Finem, to nie trzeba nam dwóch graczy na tę samą pozycję - zastrzega Szopiński.

Drużyna poszukuje też kogoś do formacji ofensywnych, bo z Opola wyjechał Rosjanin Wiaczesław Kozub. - Jeśli chodzi o grę, to widać było, że rozkręcał się meczu na mecz i zaczynał spełniać nasze oczekiwania. Zadecydowały jednak sprawy rodzinne, bo w rosyjskim Omsku zostawił małego synka i tak po ludzku nie wytrzymywał rozłąki - wyjaśnia trener Orlika i przyznaje, że przedstawiciele klubu przeszukują rynek.

Zobacz także
  • Zespół HC GKS Katowice w tym sezonie spisuje się fatalnie, a jak na razie nie zdobył jeszcze żadnego punktu Orlik zagrał jeden z najsłabszych meczów w sezonie i... wygrał 5:1 [ZDJĘCIA]
  • Pierwsza szóstka ekstraklasy jest w naszym zasięgu [WYWIAD]
  • Amerykański bramkarz Orlika John Murray jest obecnie najlepszym golkiperem w hokejowej ekstralidze Orlik rewelacją ekstraligi. Nie sprawdził się czarny scenariusz